Fuze Max Profile i Spot to dwa nowe urządzenia zaprezentowane w ostatnim czasie przez firmę Elation. Wysoka moc, szeroki zakres zoom i bardzo niski poziom hałasu to cechy charakterystyczne obu opraw, które idealnie sprawdzą się w zastosowaniach eventowych i koncertowych, a także teatralnych oraz studyjnych.

 

 

Model Fuze Max Profile to uniwersalna głowa ruchoma o pełnym spektrum, przeznaczona do teatrów, telewizji oraz innych zastosowań wymagających wydajnego i precyzyjnego oświetlenia. Urządzenie zostało wyposażone w źródło światła o wartości CRI 92, wykorzystujące 5-kolorową matrycę LED o mocy 800 W, RGBMA. Starannie dostrojone diody LED zapewniają dokładne odwzorowanie kolorów i idealne białe światło, gwarantując jednocześnie aż 21 000 lumenów. Możliwość zmiany temperatury barwowej, regulacja Magenta/Green oraz emulacja CMY zapewniają realizatorom oświetlenia natychmiastowy dostęp do imponującej palety możliwości i kolorów. Uzupełnieniem szerokich możliwości urządzenia jest obrotowa tarcza gobo, tarcza animacji, podwójny FROST oraz pryzmat. Cicha praca wraz z możliwością wykorzystania noży kadrujących sprawia, iż jest to idealne rozwiązanie do teatrów czy telewizji, ale także dla firm eventowych i rentalowych poszukujących profesjonalnych rozwiązań z najwyższej półki w bardzo dobrej relacji do ceny produktu.

Fuze Max Spot, podobnie jak wersja Profile, wykorzystuje źródło LED RGBMA 800 W, umożliwiające uzyskanie wysokiej jakości wyrazistej wiązki światła o wartości CRI 92. Dzięki zastosowanej technologii urządzenie zapewnia dokładne odwzorowanie kolorów, ich dynamiczną zmianę przy gwarantowanej jasności świecenia na poziomie aż 21 000 lumenów. Oprócz systemu mieszania RGBMA pozwala na wykorzystanie emulacji CMY, co znacznie przyspiesza proces przeprogramowania starszych urządzeń oświetleniowych na Fuze Max Spot. Dzięki dynamice, szybkości ruchów oraz bardzo cichej pracy urządzenie nadaje się zarówno na scenę koncertową, eventy, do teatru czy pracy w studiu telewizyjnym lub streamingowym.

Na zakończenie warto dodać, że oba urządzenia objęte są 5-letnią gwarancją producenta na diodę LED.