Rosco, producent najwyższej jakości filtrów oświetleniowych wykorzystywanych w branży filmowej, teatralnej czy fotograficznej, zaprezentował najnowszy produkt – E-Colour+ #276 Blackout. To nieprzezroczysta folia poliestrowa o grubości 76 mikronów o czarnym, matowym wykończeniu. Dostępna w rolkach 1,52 x 6,1 m folia jest doskonałym narzędziem, które pomoże filmowcom i fotografom wysłonić niepotrzebne światło.

 

Podczas zdjęć światło dzienne może być wykorzystywane do wzmocnienia efektu, często jednak musi być całkowicie usunięte z ujęcia. Folia Blackout jest lekka i łatwa w użyciu, dzięki czemu świetnie nadaje się do wysłaniania światła wpadającego na plan zdjęciowy przez okna. Może także służyć do budowania kontrastu na zasadzie negatywnego wypełnienia („negative fill”). Blackout dzięki matowemu wykończeniu niemal całkowicie pochłania światło. Jest lekka i wodoodporna, więc może być używana praktycznie w każdym miejscu – można ją mocować na ramach, statywach typu C-stand czy na ścianach za pomocą taśmy klejącej. Nie powinno się jej stosować bezpośrednio na gorących światłach – w tym celu zaleca się korzystanie z folii Rosco E-Colour+ #280 Blackwrap.

Folia Blackout sprawdza się również przy tworzeniu tekstur lub wzorów oświetleniowych. Wystarczy wyciąć w niej odpowiednie otwory i zaświecić przez nie, aby uzyskać w kadrze zamierzony efekt. Blackout to niezwykle uniwersalna folia, która powinna być na wyposażeniu każdego planu zdjęciowego. Ten i kilkaset innych filtrów oświetleniowych z gamy Rosco (E-Colour+, Supergel, Cinegel) są dostępne od ręki w sklepie SG LIGHT.