JBL Professional nie zwalnia tempa i po niedawnej premierze modelu PRX ONE zaprezentował uniwersalny, zasilany bateryjnie system głośnikowy z wbudowanym mikserem i procesorem DSP – EON ONE MK2. Nowa wersja popularnego systemu typu all-in-one to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują lekkiego i przenośnego systemu do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, gwarantującego profesjonalne brzmienie i prostotę obsługi.

EON ONE MK2 wykorzystuje innowacyjne rozwiązania serii JBL EON, aby zapewnić wyższą moc wyjściową, większą przejrzystość i szersze pokrycie niż jakikolwiek system PA w swojej klasie. Nowy model został wyposażony w 5-kanałowy mikser cyfrowy, zaawansowany procesor DSP oraz oferuje transmisję Bluetooth 5.0, zasilanie bateryjne i pełną kontrolę poprzez dedykowaną aplikację, a wszystko to zamknięte w lekkiej i mobilnej obudowie ważącej zaledwie 19,3 kg.

Za przetwarzanie najniższego pasma odpowiada 10”-przetwornik niskotonowy, zdolny reprodukować dźwięk już od 37 Hz (@-10 dB). Dzięki umieszczeniu akumulatora w kolumnie, obudowa głośnika niskotonowego została zoptymalizowana akustycznie, aby zapewnić głębsze i bardziej naturalne niskie tony. Za wyższe częstotliwości odpowiada „słupek” złożony z ośmiu 2”-przetworników wysokotonowych ułożonych w zoptymalizowanym układzie w kształcie litery C. Rozwiązanie to zapewnia szeroką dyspresję 140° x 30° i potrafi wygenerować maksymalny SPL na poziomie 123 dB. Całość napędzana jest przez wzmacniacz o mocy 1500 W (szczytowej), który zapewnia klarowny i czysty od zniekształceń dźwięk na każdym poziomie głośności.

Pięciokanałowy mikser cyfrowy oferuje trzy wejścia combo XLR/jack 1/4” TRS (z czego dwa z zasilaniem Phantom 48V), jedno wejście instrumentalne Hi-Z jack 1/4” oraz gniazdo mini-jack 1/8”/BT. Do dyspozycji jest również dodatkowe wyjście PASS THRU oparte na symetrycznym złączu jack 1/4” TRS z niezależną regulacją głośności i opóźnieniem oraz dwa gniazda USB do ładowania lub zasilania dodatkowych urządzeń.

Podczas projektowania EON ONE MK2 producent postawił na wszechstronność zastosowań i prostotę obsługi, którą zapewnia kolorowy wyświetlacz LCD EasyNav. Dzięki niemu użytkownik uzyskuje wygodny dostęp do ustawień parametrów urządzenia lub może skorzystać z wyboru jednego z gotowych trybów: początkujący, średnio zaawansowany lub zaawansowany. Każdy z presetów można dowolnie edytować. Dodatkowo systemem można sterować za pomocą aplikacji JBL Pro Connect, która bezpośrednio z telefonu lub tabletu z systemem Android lub iOS zapewnia zdalny dostęp przez Bluetooth do każdej funkcji i presetu. Aplikacja umożliwia sterowanie nawet 10 urządzeniami w sieci. Do dyspozycji użytkowników są efekty marki Lexicon ( reverb, chorus i delay), a także algorytmy dbx DriveRack, w tym AFS (Automatic Feedback Suppression), czyli automatyczna eliminacja sprzężeń, 8-pasmowy korektor parametryczny, kompresor, limiter i wiele innych. Prezenterzy, instruktorzy fitness i muzycy z pewnością docenią obecność funkcji Soundcraft Easy Ducking, która automatycznie obniża poziom muzyki w tle po wykryciu mowy.

EON ONE MK2 został wyposażony w ergonomiczny uchwyt umożliwiający przenoszenie systemu jedną ręką. Urządzenie zamknięto w lekkiej i trwałej polipropylenowej obudowie, która jest wystarczająco wytrzymała, aby poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi warunkami pracy. Jak każdy głośnik JBL, również EON ONE MK2 przeszedł 100 godzin testów wytrzymałościowych, potwierdzających jego wytrzymałość mechaniczną. Na zakończenie warto dodać, że wymienna bateria zapewnia sześć godzin pracy, a funkcja Variable Power Performance automatycznie optymalizuje moc wyjściową, aby zapewnić o 4 dB wyższą wydajność po podłączeniu do stałego prądu wynoszącą 123 dB SPL i 119 dB przy zasilaniu z akumulatora.

– Zaprojektowaliśmy głośnik EON ONE MK2 tak, aby spełniał potrzeby szerokiego grona użytkowników – mówi Brandon Knudsen, menadżer produktowy w HARMAN Professional Solutions. – Jest to idealne rozwiązanie dla każdego – od ulicznych artystów poszukujących dźwięku klasy pro bez zasilania stałym prądem przez nauczycieli, instruktorów i dostawców usług hotelarskich, którym zależy na szybkiej konfiguracji i łatwości obsługi, po kościoły i firmy rentalowe, które potrzebują przenośnych rozwiązań do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Otrzymujesz sygnaturę brzmieniową i funkcjonalność w jednym systemie, który oszczędzi Twój portfel i plecy.