XL3 to profesjonalny miernik poziomu dźwięku i analizator akustyczny przeznaczony do pomiarów hałasu, akustyki pomieszczeń i zastosowań związanych z akustyką budynków. Intuicyjny interfejs użytkownika jest zoptymalizowany pod kątem podstawowych aplikacji do monitorowania hałasu, a także oferuje zaawansowane narzędzia analityczne dla profesjonalistów. Miernik poziomu dźwięku jest w pełni sieciowy, dzięki czemu umożliwia obsługę i dostęp do danych z dowolnego urządzenia mobilnego.

Inteligentny interfejs użytkownika
Duży kolorowy wyświetlacz dotykowy IPS o przekątnej 4,3″ oferuje rozdzielczość 480 x 800 pikseli. Pozwala to na intuicyjne sterowanie wszystkimi funkcjami pomiarowymi i przedstawia odczyty poziomu hałasu dużymi, wyraźnymi cyframi. Wybierz pomiędzy tradycyjnym białym, niebieskim lub czarnym motywem tła – podobnie jak w smartfonie. Dodatkowa dotykowa klawiatura z ośmioma przyciskami steruje typowymi funkcjami przyrządu, takimi jak włączanie/wyłączanie zasilania XL3 oraz uruchamianie/zatrzymywanie pomiaru.

Bądź połączony
XL3 posiada zintegrowany serwer sieciowy i serwer plików, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem wbudowanej łączności Wi-Fi lub LAN. Wystarczy użyć preferowanej przeglądarki internetowej i połączyć się z miernikiem poziomu dźwięku za pośrednictwem usługi NTi Connect. Instrumentem może sterować uprawniony użytkownik z dowolnego miejsca na świecie. Alternatywnie można połączyć się bezpośrednio z adresem IP urządzenia poprzez sieć lokalną – np. w akustyce budynków pomiar poziomu dźwięku uderzeniowego można rozpocząć bezpośrednio z pomieszczenia nadawczego.

Wszystkie dane pomiarowe można łatwo pobrać bez przerywania trwającego pomiaru. Aby rejestrować panujące warunki pogodowe, można dodać stację pogodową. Dodatkowo, XL3 online automatycznie synchronizuje się z czasem rzeczywistym za pomocą protokołu ntp. To i opcjonalne interfejsy API do sterowania przyrządem w celu pobierania historycznych i bieżących danych dotyczących hałasu, dźwięku i pogody upraszczają integrację z systemami monitorowania.

Otwarty format danych
Wszystkie dane pomiarowe są przechowywane w otwartym formacie txt na wymiennej karcie SD o pojemności 32 GB do pobrania przez USB-C. Pojemność tę można zwiększyć do terabajtów za pomocą większej karty SD lub zewnętrznego dysku SSD. Dodatkowo rejestrowany jest sygnał audio. XL3 jest zoptymalizowany pod kątem integracji z niestandardowymi aplikacjami do monitorowania hałasu — odczyty poziomu dźwięku mogą być opcjonalnie przesyłane strumieniowo w wydajnym formacie binarnym. Jednocześnie dźwięk na żywo jest dostępny online w celu identyfikacji uciążliwych źródeł hałasu.

Szwajcarska precyzja
Ten miernik poziomu dźwięku opiera się na procesorze i wyświetlaczu, wykonanych w najnowszej technologii, po to aby zapewnić jeszcze lepszą wygodę użytkowania. Nowoczesny sprzęt w solidnej obudowie zapewnia precyzyjne próbkowanie danych z częstotliwością 96 kHz w 32-bitowej rozdzielczości. Dzięki zakresowi częstotliwości od 0,3 Hz do 45 kHz, XL3 jest przygotowany do pomiarów w podczerwieni i ultradźwiękach. Dzięki jednozakresowemu systemowi pomiaru i technologii ASD automatycznie odczytującej dane kalibracyjne z podłączonego mikrofonu pomiarowego, analizator akustyczny XL3 jest dla profesjonalistów zajmujących się pomiarami hałasu jak szwajcarski scyzoryk.