W ofercie firmy Sennheiser pojawiły się ochronne zatyczki do uszu SoundProtex. Rozwiązanie skierowane jest do wszystkich fanów muzyki, którzy chcą słuchać możliwego najlepszego dźwięku na koncertach i w głośnym otoczeniu bez obawy o uszkodzenie słuchu. Co ważne, zatyczki SoundProtex nie wpływają na jakość i komfort odbioru muzyki. Stopery są dostępne w dwóch wariantach: SoundProtex i SoundProtex Plus z dodatkowymi filtrami akustycznymi w zestawie.

Idealne na koncerty i festiwale
Zaawansowane zatyczki do uszu o wysokiej jakości przepuszczanego dźwięku bazują na opatentowanej technologii filtrów membranowych. Pozwala to użytkownikom cieszyć się doskonale zrównoważonym brzmieniem w pełnym zakresie częstotliwości i ze wszystkimi szczegółami bez uszkodzenia słuchu. Filtry w SoundProtex zmniejsza ciśnienie akustyczne docierające do ucha, tym samym obniżając potencjalnie szkodliwy poziom głośności, dzięki czemu użytkownicy mogą bezpiecznie słuchać dłużej. Na przykład poziom głośności na wielu koncertach rockowych przekracza 100 dB, a narażenie na taki hałas przez ponad 15 minut już grozi uszkodzeniem słuchu.

Zrównoważony dźwięk, aby zachować świadomość otoczenia
Dwustopniowe filtry w SoundProtex są zaprojektowane tak, aby przekazywać do uszu użytkownika tylko czysty, zrównoważony dźwięk. Połączenie dostrojonej membrany i siatki tłumiącej dźwięk w równym stopniu redukuje wysokie i niskie częstotliwości. Za zrozumiałość mowy w dużym stopniu odpowiadają szczegóły o wyższej częstotliwości, ale standardowe zatyczki do uszu mogą maskować te niuanse. Wyważone brzmieniowo filtry SoundProtex przepuszczają wystarczającą ilość wyższych częstotliwości, aby użytkownik mógł zachować świadomość otoczenia i dalej prowadzić normalną rozmowę na koncercie.

Długa żywotność
W przeciwieństwie do stoperów jednorazowego użytku, SoundProtex można używać tak często, jak zajdzie taka potrzeba. Po użyciu wystarczy je wytrzeć lub opłukać wodą. W standardowym opakowaniu są dostępne trzy rozmiary końcówek dousznych wraz z małą torebką. W ten sposób każdy może cieszyć się wygodnym, dopasowanym produktem przez wiele godzin. Miękki, elastyczny, medyczny materiał TPE nie zawiera plastyfikatorów i innych substancji, które mogłyby podrażniać wrażliwą skórę uszu.

Używaj w różnych okolicznościach
Zatyczki SoundProtex doskonale nadają się również do cieszenia się ciszą i spokojem w drodze lub w hałaśliwym biurze, gdy trzeba się skoncentrować. A kiedy celem jest wyeliminowanie jak największej ilości dźwięku, można założyć dołączony do zestawu filtr całkowicie blokujący dźwięk. Idealnie sprawdza się w sytuacjach, gdy użytkownik chce uzyskać całkowitą ciszę do wypoczynku lub snu. Ten filtr jest szczelny na powietrze i wodę, dlatego chroni uszy nawet przed wodą podczas pływania.

SoundProtex Plus
Wariant zatyczek SoundProtex Plus jest wyposażony we wszystko, co zawiera SoundProtex, a także oferuje dwa dodatkowe filtry akustyczne, umożliwiające wybór pomiędzy trzema różnymi poziomami tłumienia dźwięku w zależności od sytuacji, od hałaśliwych biur po głośne koncerty.

Wybierz najmocniejszy filtr w kolorze ciemnego grafitu o szacowanym współczynniku SNR (informuje o stosunku sygnału użytecznego do szumu, tj. wszelkiego typu niepożądanych sygnałów) wynoszącym 20 dB do głośnej muzyki, sportów motorowych lub używania elektronarzędzi. Filtr średni (kolor szary) jest idealny na festiwale, imprezy lub podróże, z szacowanym SNR na poziomie 17 dB. Najsłabszy filtr w kolorze jasnoszarym nadaje się do cichszych lub akustycznych koncertów, hałaśliwych biur lub wizyt w barach i restauracjach, a jego szacowany współczynnik SNR wynosi 10 dB. A jeśli trzeba uzyskać całkowitą ciszę, można założyć filtr pełnej blokady dźwięku (czarny kolor). Tym samym SoundProtex Plus ma odpowiednie filtry do praktycznie każdej sytuacji.