JBL Professional prezentuje Venue Synthesis, darmową aplikację umożliwiającą bezproblemowe i szybkie tworzenie modeli obiektów w 3D oraz projektowanie kompletnych systemów nagłośnieniowych JBL dla dowolnych środowisk.

Ta bezpłatna aplikacja komputerowa pozwala użytkownikom projektować i symulować pokrycie dźwięku oraz przygotowywać kompletne systemy nagłośnienia JBL do montażu lub instalacji w dowolnym środowisku, w dowolnej skali, zarówno w 2D, jak i 3D. Venue Synthesis wprowadza możliwość tworzenia trójwymiarowych predykcji, symulacji pokrycia dźwięku dla kompletnych systemów i weryfikacji sprzętu pod kątem bezpiecznego i pewnego podwieszania. Użytkownicy mogą tworzyć lub importować modele 3D obiektów, wchodzić w interakcje z realistycznymi modelami 3D głośników i akcesoriów JBL Professional oraz przewidywać pokrycie na dowolnej płaszczyźnie dla całego systemu produktów JBL. Nowa aplikacja, która zastępuje Line Array Calculator firmy JBL, została zaprojektowana od podstaw w celu wykorzystania ulepszonego silnika akustycznego i mechanicznego oraz oferuje ultra-realistyczną grafikę 2D i 3D, zawierającą dokładne renderingi fizycznych elementów riggingu.

Dzięki Venue Synthesis nigdy nie było łatwiej przejść od projektu do wdrożenia, od podejmowania decyzji planistycznych oszczędzających czas i koszty, poprzez precyzyjne przewidywanie, aż po zapewnienie bezpiecznego montażu – a wszystko to w 3D. Venue Synthesis jest idealnym rozwiązaniem dla firm wynajmujących nagłośnienie, właścicieli obiektów, konsultantów akustycznych i inżynierów systemów nagłośnienia na żywo, którzy planują i projektują systemy akustyczne dowolnej skali.

“Venue Synthesis naprawdę uzupełnia zestaw narzędzi w naszym portfolio audio. Program predykcyjny 3D jest naszym najbardziej pożądanym produktem od lat; dodanie tej funkcjonalności zwiększa wartość i wydajność naszych profesjonalnych systemów PA” – powiedział George Georgallis, dyrektor ds. zarządzania produktem, Performance Audio w HARMAN Professional Solutions.

“Niezależnie od tego, czy projektujesz systemy dźwiękowe dla małych obiektów, czy dużych stadionów, Venue Synthesis ułatwia planowanie i symulację pokrycia dźwięku. Starannie wymodelowaliśmy wszystkie elementy łańcucha sygnałowego, od sygnału wejściowego do napięcia wyjściowego wzmacniacza, w celu modelowania dokładnych poziomów ciśnienia akustycznego, które odnoszą się do rzeczywistości. Sprawiliśmy również, że skomplikowane rysowanie obiektów i złożona konfiguracja systemu dźwiękowego są niezwykle proste i przyjemne w użyciu. Uważamy, że jest to przełom w branży dźwięku na żywo i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć jak to potężne, bezpłatne narzędzie pomaga naszym klientom tworzyć niezapomniane wrażenia” – dodał Santiago Ortiz, główny inżynier ds. akustyki w HARMAN Professional Solutions.

Venue Synthesis oferuje trzy intuicyjne tryby działania:

Tryb Venue: Szybkie i proste narzędzia do modelowania
Tryb Venue Mode ułatwia szybkie generowanie modeli obiektów w 2D lub 3D przy użyciu ustandaryzowanych formatów geometrycznych lub budowanie obiektów od podstaw. Importuj schematy 2D przy użyciu popularnych formatów plików, aby szybko modelować pomieszczenia oraz twórz obszary widowni takie jak balkony, za pomocą kreatora obiektów specjalnych.

Tryb akustyki: Projektowanie w najdrobniejszych szczegółach
Tryb Acoustics Mode umożliwia tworzenie i udoskonalanie profesjonalnych systemów głośnikowych JBL, w tym podwieszanych i montowanych na ziemi systemów liniowych, rozdzielonych subwooferów i systemów punktowych. Skonfiguruj ilość i parametry sprzętu, w tym rozmiar systemu, pozycję, kąty, ustawienia DSP i wzmacniacza. Użytkownicy mogą wizualizować szybko renderowane wstępne pokrycie “Quick SPL” lub w pełni mapować SPL w obiekcie, aby uzyskać ultra-precyzyjną wizualizację pokrycia z rozdzielczością częstotliwości 1/12 oktawy – znacznie dokładniejszą niż standard branżowy 1/3. Funkcja 3D Full System Mapping precyzyjnie mapuje pokrycie akustyczne na dowolnej płaszczyźnie widowni i może zoptymalizować charakterystykę częstotliwościową poza osią, uzupełnić ją głośnikami punktowymi i skorygować cienie akustyczne, takie jak filary kościelne i obszary pod balkonem. Funkcja System Groups pozwala organizować i łączyć głośniki oraz grona głośnikowe zgodnie z właściwościami akustycznymi, a 2D System View umożliwia wizualizację pokrycia i kątów głośników. Delay Optimizer optymalizuje opóźnienia głośników dla całego obiektu. Funkcja eksportu plików odnoszących się do elementów systemu jest w pełni zintegrowana z aplikacją JBL Performance Manager i nowo zaktualizowaną aplikacją mobilną JBL ArrayLink. Wykorzystuje ona system kodów QR do dostarczania informacji technikom o riggingu.

Tryb mechaniczny: Zapewnij bezpieczeństwo i niezawodność
Tryb mechaniki pozwala użytkownikom sprawdzać i udoskonalać ustawienia mechaniczne – w tym podwieszane grona – w celu potwierdzenia wykonalności, bezpieczeństwa i niezawodności systemu, przy użyciu widoków konfiguracji 2D i 3D. Narzędzie Array Statistics potwierdza zgodność z wymogami prawnymi, a system powiadomień ostrzegawczych w czasie rzeczywistym ostrzega użytkowników o kwestiach bezpieczeństwa i niezawodności w całym systemie.

Dodatkowe szczegóły
Aby uzyskać szczegółowe informacje i pobrać bezpłatną aplikację JBL Venue Synthesis, odwiedź stronę: https://jblpro.com/products/venue-synthesis