Urządzenia oświetleniowe marki Brighter rozświetliły tegoroczną edycję Czochraj Bobra Fest. Firma AGM ConcertService podczas realizacji wydarzenia na dużej scenie wykorzystała, między innymi, głowice X-Dot Wash IP i Smart Hybrid 480Pro.

W tym roku odbyła się już XIII edycja festiwalu skierowanego do fanów rockowego grania. Na scenie głównej można było zobaczyć zespoły takie jak 1125, Alians, Illusion, Kobranocka, Nocny Kochanek czy Pidżama Porno. Plot oświetleniowy na tej scenie oparty został o oprawy marki Brighter w konfiguracji: 16 sztuk modelu Smart Hybrid 480Pro oraz 18 sztuk X-Dot Wash IP. Maciej Gryszka z firmy AGM, który odpowiadał za dostarczenie urządzeń na potrzeby tego wydarzenia, mówi o tym wyborze w następujący sposób: „Nasza firma z marką Brighter współpracuje już od kilku dobrych lat, a ich urządzenia sprawdziły się już w niejednej realizacji. Potrzebowaliśmy urządzeń małych, szybkich i mocnych. Nie bez znaczenia było też IP65 w beam-washach”.

Kilka słów na temat samych opraw. Testowana nie tak dawno na naszych łamach głowica ruchoma Brighter X-DOT WASH IP to niezwykle kompaktowe urządzenie o sporych możliwościach. Serce głowicy stanowią mocne silniki LED. W sumie 7 źródeł o mocy 60W w kombinacji RGBL generuje wysokiej jakości strumień w całym zakresie bieli, od zimnej, do najcieplejszej. Ponadto do dyspozycji jest precyzyjny zoom, obrotowa tarcza soczewek oraz specjalny system DOT GLOW EFFECT, czyli 28 pikseli RGB umożliwiających tworzenie matrycowych, dynamicznych efektów kształtów i przejść. Funkcjonalność modelu dodatkowo podnosi stopień ochrony IP65, umożliwiający zastosowanie w trudnych warunkach atmosferycznych.

Smart Hybrid 480Pro to z kolei przedstawiciel niezwykle popularnych w ostatnim czasie urządzeń hybrydowych. Wyposażona w źródło światła LED o mocy aż 480 watów głowica może pracować zarówno jako BEAM, SPOT i WASH. Do mieszania barw wykorzystuje system trzech tarcz kolorów (CMY). Urządzenie ma także 2 tarcze Gobo – statyczną i obrotową, oraz 2 obrotowe pryzmaty, a także mechaniczny zoom i focus. Spore możliwości idą w parze ze stosunkowo niewielkimi wymiarami, co czyni ze Smart Hybrid 480Pro niezwykle ciekawą propozycją na rynku. Wszystkich zainteresowanych testami urządzeń zachęcamy do kontaktu z dystrybutorem.

X-Dot Wash IP to lampa, którą coraz częściej można zobaczyć na polskich scenach festiwalowych. W ostatnim czasie pojawiła się także na takich wydarzeniach jak Tauron Nowa Muzyka czy Instytut Festiwal.