Nowa wersja dobrze przyjętej w branży aplikacji Armonía+ zrzuca z użytkowników ograniczenia związane z lokalnym przechowywaniem danych, pozwalając projektantom i instalatorom na dostęp i współpracę z dowolnego miejsca na świecie.

Armonía+ pierwotnie projektowana do pracy z systemami koncertowymi obecnie oferuje dwa tryby pracy (ArmoníaPlus skins) –  instalacyjny i koncertowy. Najnowsza wersja umożliwia dodatkowo zapisywanie projektów nie tylko na lokalnym dysku, ale również w opartej na serwisie Microsoft chmurze. Dzięki temu można kontynuować pracę z dowolnego miejsca, jak również zapraszać do współpracy innych użytkowników za pomocą wiadomości e-mail z odpowiednim linkiem.

Z myślą o współpracy
Jeśli będziesz chciał użyć ArmoníaPlus 2.2 do współdzielenia projektów, zaskoczy Cię intuicyjny i przyjazny interfejs napisany z myślą o pracy w chmurze. Po dołączeniu do projektu i otrzymaniu przydziału do odpowiedniej roli (Edytor bądź Właściciel Projektu) wszyscy współpracownicy mają dostęp do pełnej historii projektu w chmurze wraz z listą kolejnych etapów powstawania ułożonej w porządku chronologicznym. Oznacza to dostęp do najświeższej wersji, nawet jeśli wprowadzono w nim zmiany w ostatniej chwili. Dodatkowo możliwe są również działania zdalnego wsparcia technicznego za pośrednictwem Armonía+. Zasoby zdalne chmury dostępne bezpłatnie dla każdego posiadacza konta MyPowersoft stanowią również idealne miejsce do archiwizacji projektów już po wdrożeniu.

– Usługa Chmury zmieniła sposób pracy w wielu branżach, udostępniając nowe metody interakcji pomiędzy współpracującymi – twierdzi Leonardo Weber, product management leader w Powersoft. – Chcieliśmy zapewnić te same możliwości współpracy użytkownikom naszych urządzeń. Przechowywanie i współdzielenie projektów ArmoníaPlus w chmurze ułatwi nie tylko współpracę podczas projektowania i wdrożenia nowego systemu, ale będzie również dużym ułatwieniem w kwestii wsparcia technicznego. Wymiana plików projektu z poprawkami, bądź odszukanie najnowszej wersji projektu nie będzie już tak kłopotliwe jak wcześniej.

 Łatwa praca w sieci
Nową funkcją wprowadzoną w wersji 2.2 Armoníi Plus jest możliwość monitorowania statusu urządzeń Powersoft za pomocą protokołu SNMP. Idealny dla instalacji stałych z centralną jednostką monitorującą, protokół SNMP (Simple Network Management Protocol) dostarcza integratorom informacji na temat urządzeń sieciowych – drukarek, switchy czy właśnie wzmacniaczy. Implementacja SNMP w Armoníi Plus udostępnia informacje na temat pracy urządzeń – dostępność w sieci czy ewentualne usterki. Wzmacniacze Powersoft wspierające protokół SNMP to seria Mezzo, seria X, seria T, seria Quattrocanali DSP+D, seria Duecanali DSP+D oraz seria Ottocanali DSP+D.

 Update XXL
Pozostałe funkcje dodane do wersji 2.2 to:

  • Cztery zamiast dwóch zarządzalnych stref w przypadku czterokanałowych wersji Mezzo: użytkownicy systemów Dynamic Music Distribution (DMD) będą teraz mogli sterować nawet czterema niezależnymi strefami za pomocą pojedynczego wzmacniacza 324A/AD lub 604A/AD.
  • Współdzielenie miksów mono poprzez Dante: przesyłanie dalej źródeł stereo jako miksów mono jest teraz dostępne we wzmacniaczach Mezzo. Integratorzy korzystający z systemu DMD będą teraz dysponowali większą ilością globalnie dostępnych źródeł, przy wykorzystaniu mniejszej liczby kanałów Dante.
  • WM Touch – obsługa sieciowa: użytkownik będzie teraz mógł konfigurować adres IP panelu ściennego WM Touch, z poziomu Armoníi Plus, nawet jeśli będzie on w innej podsieci.
  • Ostrzeżenia o konfiguracji sieci Dante: ArmoníaPlus będzie ostrzegać  użytkowników w przypadku zaprojektowania systemu mogącego przekroczyć ilość dostępnych do wykorzystania kanałów Dante. W podobny sposób będą wyświetlane ostrzeżenia w przypadku wystąpienia w projekcie ArmoníaPlus konfiguracji mogącej spowodować w sieci Dante błąd „fanout”.

ArmoníaPlus 2.2 jest dostępna do pobrania tutaj.
Po więcej informacji na temat v2.2, zapraszamy na stronę ArmoníaPlus.