18 września 2019, w hotelu Faltom w Rumi, odbyła się prezentacja wrocławskiej firmy ProAUDIO-AVT, działającej na rynku audiowizualnym od prawie trzydziestu lat. Na spotkaniu zaprezentowano produkty kilku wybranych marek z bogatego portfolio firmy ProAUDIO-AVT, takie jak: Procab, Digital Projection, Audac, Caymon, Spinetix czy Vogels. Nie zabrakło także dobrze znanych naszym czytelnikom rozwiązań firm Adamson, Radial Engineering oraz XTA. Był to ostatni przystanek na trasie, wcześniejsze spotkania odbyły się we Wrocławiu, Krakowie i Warszawie

Spotkanie oficjalnie otworzył prezes zarządu Tomasz Kwiecień, przedstawiając działalność firmy, a następnie głos zabrali eksperci branżowi. Prezentacje produktów poparte były zestawami demonstracyjnymi, dzięki którym można było się osobiście przekonać o ich jakości. Całość była nagłośniona systemem Adamson Point 12, który zapewnił bardzo przejrzysty i klarowny przekaz głosu.

Wszystkie części spotkania prowadzone były z właściwym dla danych produktów poziomem szczegółowości. Tak zróżnicowana oferta wymaga innego podejścia do każdego produktu. Z oczywistych względów nie mam możliwości streszczenia całości wydarzenia, dlatego postaram się skupić na wrażeniach ogólnych. Wszystkich produktów, o których opowiadano, można było również dotknąć, obejrzeć, a przede wszystkim uzyskać od prowadzących odpowiedzi nawet na najbardziej nurtujące pytania ich dotyczące.


Okablowanie produkowane przez firmę Procab swoją ofertą może zaspokoić zasadniczo wszystkie potrzeby branży instalacyjnej. Widać, że producent zwrócił uwagę na praktyczne realia instalowania okablowania.

Dzięki specjalnemu zestawowi demo głośników Audac można było osobiście porównać każdy z prezentowanych modeli.

Stanowisko z głośnikami firmy Audac pozwoliło usłyszeć, jak brzmi różnica w cenie różnych modeli głośników instalacyjnych. Co ważne prezentowane sprzęty znajdujące się w ofercie marki, takie jak wzmacniacze, miksery, matryce, itp., są nie tylko funkcjonalne i oferują doskonałą jakość, ale także są bardzo ładne, co w szczególności będzie miało znaczenie w przypadku instalacji, w których urządzeń nie da się ukryć i są one widoczne dla klientów czy gości danej przestrzeni. Spotkanie z tymi produktami to bardzo cenne doświadczenie, ułatwiające tworzenie projektów dla inwestorów.

Digital Projection Titan

W trakcie spotkania nie mogło oczywiście zabraknąć projektorów marki Digital Projection. Prezentowane były takie modele jak TITAN, M-Vision czy E-Vision. To projektory z naprawdę wysokiej półki, a oferowana przez model TITAN rozdzielczość 4K-UH, w połączeniu z wysoką jasnością świecenia na poziomie 31 000 ANSI lumenów, robi ogromne wrażenie.

Caymon Casy

W trakcie prezentacji nie mogło zabraknąć również rozwiązań komplementarnych i akcesoriów. Na przykład prezentowane szafy rack firmy Caymon rozwiązują wiele problemów, które są zmorą instalatorów i serwisantów. Warto odwiedzić stronę www.proadio.pl i spędzić tam trochę czasu, przeglądając, jak bogatą ofertą może pochwalić się marka Caymon.

Skrzynie transportowe Caymon z powłoką ProShield

Wysoka jakość produktów jest rzeczą oczywistą na współczesnym rynku segmentu pro. Liczą się coraz bardziej wartości dodane, czyli obsługa klienta. Tomasz Kwiecień poświęcił sporo czasu na przedstawienie form współpracy. ProAUDIO-AVT nie prowadzi bezpośredniej działalności instalacyjnej – dlatego nie stanowi zagrożenia dla swoich klientów i zwraca uwagę na ochronę projektów.

Firmy współpracujące, po zalogowaniu się do strefy B2B ,mają całodobowy dostęp do aktualnych stanów magazynowych, cen czy historii swoich zakupów. Dodatkowo pomocne są konfiguratory zamówień. Wszystko to służy oszczędzaniu czasu. W sytuacji, gdy o godzinie osiemnastej wychodzę z zebrania inwestycyjnego, gdzie inwestor żegna się słowami „… i koniecznie niech Pan przygotuje na jutro rano koncepcję i kosztorys…”, czuję się bezpieczny, gdyż współpraca z ProAUDIO-AVT pozwala to zrobić dobrze.

Zestawy Adamson Point zapewniły naturalny  i klarowny przekaz głosu w trakcie prezentacji.

Jedną z wielu atrakcji Road Show były dwa konkursy, w których można było wygrać zestaw głośników Audac oraz uchwyt naścienny do telewizora firmy Vogels. Każda z nagród ma wartość rynkową wynosząca około 1000 zł! Było o co powalczyć.