Od wielu lat produkty z dystrybucji ESS Audio otrzymują nominacje i prestiżowe nagrody TEC Awards. W tym roku wśród wąskiego grona pretendentów znalazło się aż siedem produktów.


Kategoria „Sound Reinforcement Loudspeakers”:
JBL Professional SRX900 – aktywny zestaw głośnikowy
Seria SRX900 jest idealnym rozwiązaniem dla firm rentalowych, instalacji stałych oraz muzyków poszukujących najlepszego połączenia wydajności i mobilności. W jej skład wchodzą podwójne 6,5-calowe i podwójne 10-calowe aktywne moduły liniowe oraz 18-calowe i podwójne 18-calowe aktywne subwoofery.


Kategoria „Headphone/Earpiece Technology”:
Austrian Audio Hi-X60 – Profesjonalne zamknięte słuchawki nauszne
Są przeznaczone do nagrywania, miksu i masteringu. Charakteryzują̨ się naturalnym i przestrzennym brzmieniem znanym z modelu Hi-X6, ale zamknięta konstrukcja nauszna definiuje użycie Hi-X60 w głośnym otoczeniu, na przykład w studiu czy na stanowisku realizatora dźwięku podczas koncertu.


Kategoria „Microphones Recording”:
AKG Ara – mikrofon pojemnościowy USB
Kompaktowy rozmiar mikrofonu Ara i wszechstronne opcje montażu sprawiają, że jest on idealny zarówno do zastosowań biurkowych, jak i studyjnych. Można go przymocować na biurku za pomocą dołączonego jarzma i stojaka lub do wysięgnika lub standardowego statywu mikrofonowego.


Austrian Audio CC8 – mikrofon instrumentalny
CC8 jest doskonały do nagrań, w których szybkie transjenty i informacje przestrzenne muszą być uchwycone tak dokładnie, jak to tylko możliwe, na przykład do szczegółowej rejestracji instrumentów akustycznych, takich jak w zespołach jazzowych, orkiestrach, gitarach akustycznych, fortepianach i innych.


Kategoria „Microphones Sound Reinforcement”:
Austrian Audio OD505 – aktywny mikrofon dynamiczny
OD505 jest aktywnym mikrofonem dynamicznym, który łączy w sobie zalety dynamicznego mikrofonu scenicznego z brzmieniowymi udoskonaleniami mikrofonu pojemnościowego. Dzięki najnowocześniejszej konstrukcji podwójnej kapsuły, w której dolna kapsuła jest odwrócona w fazie i pasywnie przełączana, ten znakomity mikrofon wokalny osiąga prawie taką samą czułość jak mikrofon pojemnościowy

Austrian Audio OC707
OC707 to wytrzymały mikrofon wokalny z odlewanym korpusem i technologią pojemnościową dla doskonałego dźwięku na scenie. Opracowany i skonstruowany w Wiedniu, OC707 zawiera małomembranową kapsułę pojemnościową z charakterystyką częstotliwościową zoptymalizowaną dla ludzkiego głosu. Kapsuła jest wykonywana ręcznie w zakładach Austrian Audio w Wiedniu.

DPA 4055 – mikrofon do bębna basowego
Wyróżnia się na tle konkurencji, ponieważ zapewnia znajome brzmienie DPA, czystość i liniową odpowiedź częstotliwościową zarówno na osi, jak i poza nią. Jego odpowiedź częstotliwościowa i dynamika są wyjątkowe, co skutkuje zwartym, naturalnym i dobrze zdefiniowanym dźwiękiem – najlepszy low-end ze szczegółowymi średnimi i wysokimi tonami.

Zachęcamy do brania udziału w głosowaniu, które trwa do 01.03.2023

Zwycięzców poznamy 13 kwietnia 2023 na uroczystej gali, która się odbędzie podczas NAMM Show 2023 w kalifornijskim Anaheim.