Mikrofon pojemnościowy Audix A231 można opisać w trzech słowach: jakość, elegancja i wszechstronność. Nowa propozycja amerykańskiej marki z pewnością zainteresuje realizatorów studyjnych, którzy poszukują wysokiej klasy wielko membranowca do nagrań wokalnych, głosów lektorskich, podcastów oraz instrumentów akustycznych.

Serce mikrofonu, czyli pozłacana 33-milimetrowa kapsuła, odgrywa kluczową rolę w konstrukcji i osiągach mikrofonu. W połączeniu z kardioidalną charakterystyką idealnie sprawdzi się w nagraniach wielu różnych źródeł dźwięku. Audix A231 ma wewnętrzne mocowanie amortyzatorów, przez co nie wymaga stosowania zewnętrznego koszyka. Do tego potrafi przetworzyć pasmo od 20 Hz do 20 kHz, przy dynamice na poziomie 128 dB i maksymalnym ciśnieniu akustycznym aż do 140 dB! Te osiągi pokazują, że mikrofon może stać się w studiu prawdziwym „koniem roboczym” i z powodzeniem pracować przy nagraniach głosu oraz wszelkich instrumentów, nie wykluczając głośnych eksperymentów z instrumentami perkusyjnymi.

W studiach specjalizujących się w sesjach live połączonych z nagraniami wideo, aspekty wizualne mikrofonów mają spore znaczenie. Model A 231 ma bardzo nowoczesny, loftowy design opierający się na połączeniu czarnego i złotego koloru przy szczotkowanym, aluminiowym korpusie.

Każdemu, kto ceni sobie wysoką jakość, niski poziom szumu, eleganckie wykończenie i wszechstronność zdecydowanie polecamy zapoznanie się z nową propozycją marki Audix bezpośrednio u polskiego dystrybutora, czyli firmy Lauda Audio.