Stale rośnie liczba treści dostępnych w Internecie, szczególną popularnością cieszą się vlogi, poradniki i inne materiały w postaci wideo. Zauważalna jest także ich coraz wyższa jakość techniczna, w dużej mierze dzięki stale poszerzanej ofercie narzędzi. Chcąc poważnie zajmować się fotografią czy wideo, musimy mieć odpowiednie źródło światła, uniwersalne i sprawdzające się w każdych warunkach. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi marka Chauvet DJ ze swoim nowym źródłem – Cast Tube.

Jest to kompaktowe, ważące zaledwie 0,3 kg źródło światła w postaci tuby o długości 25 cm, którą można ustawić zarówno pionowo, jak i poziomo. Zaprojektowany kształt pozwala na uzyskanie szerokiego obszaru oświetlenia, dzięki kątowi wiązki wynoszącemu 110°. Lampę wyposażono w 30 diod LED (RGB), 68 diod w kolorze chłodnej bieli i 68 diod w kolorze bieli ciepłej – ich żywotność producent określa na 50 tysięcy godzin. Częstotliwość stroboskopów może wynosić od 0 do 20 Hz. To wszystko pozwala na uzyskanie dowolnego efektu, a dzięki zainstalowanym presetom także na dopasowanie wynikowej barwy do każdego odcienia skóry. Temperaturę barwową można ustawić w zakresie 2700-7200 K. Natężenie oświetlenia z odległości 2 metrów wynosi 40 luksów.

Cast Tube zasilana jest bateriami, ich czas pełnego ładowania wynosi około 2 godziny, zaś czas pracy uzależniony jest od wykorzystania – jeśli świecić się będą wszystkie diody, wyniesie on 2 godziny, zaś przy intensywności 50% będzie to już 7 godzin. Lampa ma niewielki wyświetlacz OLED, służący do nawigacji w menu ustawień, a sama obsługa jest naprawdę bardzo prosta. W zestawie mamy nie tylko futerał transportowy, ale przede wszystkim niewielki statyw (trójnóg, regulowany w zakresie od 12,7 do 17,8 cm), wyposażony w obrotową głowicę z przegubem kulowym. Sama lampa ma magnetyczną podstawę, zatem daje się przymocować do metalowych powierzchni. Nabywca otrzymuje także kabel USB-C oraz bezprzewodowy pilot IRC-6, pozwalający na zdalne sterowanie ustawieniami i ew. korekty nawet podczas streamingu na żywo.

Kompaktowe rozmiary, prosta obsługa i duża uniwersalność sprawiają, że Cast Tube jest świetnym narzędziem, które pozwoli na odpowiednie doświetlenie planu zdjęciowego, domowego studia, w którym nagrywane są treści wideo i wykonywane fotografie, a także ma wiele innych zastosowań. Urządzenie jest dostępne w sklepie internetowym firmy LTT.