W Chorzowie odbyła się pierwsza edycja warsztatów „Riedel w Twoim mieście”.

W siedzibie Target Sound, w Chorzowie, 11 marca miała miejsce inauguracja cyklu „Riedel w Twoim mieście”. Warsztaty poprowadził Marcin Jakowczyk, sales manager CEE w Riedel Communications – człowiek, który o systemach interkomowych Riedel wie wszystko. Aby każdy miał możliwość aktywnego uczestnictwa, grupa składała się z 10 osób związanych z branżą broadcast i event.

Marcin Jakowczyk, sales manager CEE w Riedel Communications

W trakcie spotkania szczegółowo omówiona została architektura systemu Artist oraz jego elementy składowe takie jak kontrolery, karty rozszerzeń, panele, a także bezprzewodowy system Bolero. W części praktycznej uczestnicy mieli możliwość złożenia matrycy oraz uruchomienia systemu opartego o sieciowy protokół AES67. Pod czujnym okiem prowadzącego udało się stworzyć od podstaw bazową konfigurację. Marcin omówił również podstawowe typy połączeń pomiędzy portami oraz mnogie funkcje możliwe do skonfigurowania na panelach interkomowych. Przećwiczone zostały typowe scenariusze, które można spotkać na produkcjach telewizyjnych. Nie zabrakło też indywidualnych pytań użytkowników, na które prowadzący bardzo chętnie i rzeczowo odpowiadał.

Marcin nie krył zadowolenia z przebiegu wydarzenia, mówiąc: – Warsztaty w takiej formie i przy takiej liczbie uczestników pozwalają na pełne zaangażowanie i możliwość zdobycia wiedzy praktycznej. Jestem bardzo zadowolony z ich przebiegu, zaangażowania uczestników, a jednocześnie bardzo wdzięczny firmie Target Sound i 120dB za pomoc w organizacji tego wydarzenia. Mam nadzieję, że kolejne edycje ‘Riedel w Twoim mieście’ będą tak samo dobre – podsumował Marcin.

Również wśród uczestników dominowały pozytywne opinie. „Korzystam z interkomu Riedla od kilku lat, a o pewnych funkcjach nie miałem pojęcia. Jestem bardzo zadowolony, że mogłem uczestniczyć w tych warsztatach.” „Dobrze było uporządkować sobie wiedzę. W systemach komunikacji tę samą funkcjonalność można uzyskać na wiele sposobów – dobrze mieć okazję przyjrzeć się, jak robią to inni i skonfrontować to ze swoim doświadczeniem.” „Nie miałem pojęcia, jakim złożonym zagadnieniem są systemy komunikacji. To było bardzo ciekawe doświadczenie.” – usłyszeliśmy od kilku uczestników.

Jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli kolejne edycje zaplanowane są:

  • Warszawa – 9 kwietnia,
  • Wrocław – 13 maja,
  • Poznań – czerwiec.