Firma Sennheiser, ekspert w dziedzinie profesjonalnej technologii audio, poinformowała, że gigant streamingowy – platforma Netflix – dodała 2-kanałowy dźwięk przestrzenny w technologii AMBEO do swojego ulepszonego planu Premium. Użytkownicy kont Premium, korzystający z systemu stereo, będą mogli cieszyć się wciągającym dźwiękiem kinowym w ponad 700 najlepszych tytułach bez konieczności wymiany swojego sprzętu.

Opracowana we współpracy z Netflix technologia Sennheiser AMBEO 2-Channel Spatial Audio zapewnia niezrównane wciągające wrażenia dźwiękowe w głośnikach stereo, przy jednoczesnym pełnym zachowaniu założeń artystycznych twórców oryginalnego dźwięku przestrzennego lub immersyjnego miksu. Użytkownicy serwisu Netflix nie potrzebują żadnego dodatkowego sprzętu, aby skorzystać z nowych możliwości.

Renato Pellegrini, Manager Pro Labs, AMBEO Immersive Audio: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Netflix rozszerzył współpracę z firmą Sennheiser i zdecydował się wprowadzić nasze przełomowe rozwiązanie AMBEO 2-Channel Spatial Audio do większości tytułów ze swojego katalogu”.

Nowy dźwięk przestrzenny do renderowania 2-kanałowego
Oprócz treści zmiksowanych w Dolby Atmos, katalog tytułów Netfliksa z przestrzennym dźwiękiem będzie zawierał również treści surround inne niż w formacie Atmos. „Jako zupełnie nowa funkcja, 2-kanałowy renderer dźwięku przestrzennego AMBEO jest teraz w stanie przetwarzać miksy przestrzenne, odblokowując ogromne katalogi treści dostępnych w tych formatach. Dla użytkowników planu Premium Netfliksa oznacza to, że będą mogli cieszyć się większą ilością swoich ulubionych treści z dźwiękiem przestrzennym, niezależnie od tego, jak oglądają” – mówi Pellegrini.

Renderowanie z szacunkiem
Sennheiser ma wśród swoich klientów wielu inżynierów miksowania i nagrywania dźwięku, dlatego poważnie traktuje jakość audio i intencje twórcze profesjonalistów odpowiedzialnych za dźwięk. 2-kanałowe renderowanie dźwięku przestrzennego AMBEO zostało stworzone ręka w rękę z mikserami i zapewnia im szczegółową kontrolę nad poziomem przestrzenności. Narzędzie podglądu pozwala mikserom porównywać standardowe stereo z AMBEO i dostosowywać ustawienia renderowania dla poszczególnych schematów lub grup. Określone schematy, takie jak dialogi, można całkowicie wykluczyć z przestrzenności, a miksy muzyczne można przechowywać na ich lewym i prawym kanale, podczas gdy renderowanie immersyjne jest stosowane do innych schematów. Renderer ma na celu przetłumaczenie intencji miksera, zapewniając jednocześnie imponujące, wciągające wrażenia dźwiękowe, które wcześniej były niedostępne na dwóch głośnikach.

Doświadcz nowych wrażeń już dziś
Użytkownicy kont Premium mogą korzystać z 2-kanałowego dźwięku przestrzennego AMBEO w setkach najpopularniejszych oryginalnych tytułów Netfliska, w tym Stranger Things, Wiedźmin, Wednesday i Na noże: Glass Onion. Netflix wkrótce doda do tej listy kolejne tytuły, takie jak Ty, U Ciebie czy u mnie? oraz Luther: Zmrok.

Aby uzyskać aktualną listę treści dostępnych w formacie dźwięku przestrzennego, użytkownicy Netfliksa mogą po prostu wpisać „spatial audio” w polu wyszukiwania w serwisie.