W ofercie cenionego producenta tkanin i kurtyn scenicznych pojawiły się nowe silniki do kurtyn, których dumnym przedstawicielem jest model CTD 1500.

Nieodzownym elementem niemal każdej sceny teatralnej, czy musicalowej jest oczywiście kurtyna, ale też dekoracje czy tła w formie podwieszonych materiałów i tkanin. W dzisiejszych czasach ich niezawodne i zautomatyzowane przesuwanie może znacząco usprawnić każdą realizację, a dodatkowo powiększa wachlarz możliwości. Cały system Showtex Horizontal Chaintrack, którego zwieńczeniem jest właśnie silnik CTD 1500 został zaprojektowany głównie z myślą o instalacjach stałych.

Ze względu na modułowość oraz możliwość odczepienia jednostki kontrolnej od silnika CTD 1500, system z powodzeniem może być używany również w instalacjach mobilnych. Sam silnik o mocy 120W występuje w trzech różnych wariantach, różniących się od siebie momentem obrotowym oraz prędkością przesuwu: prędkość od 0 do 7, od 0 do 16 i od 0 do 33 cm/sek. W zestawie z urządzeniem użytkownik zostaje wyposażony w prosty w obsłudze, bezprzewodowy kontroler (opcje open/close oraz prędkość), a dla bardziej zaawansowanych użytkowników, producent przewidział możliwość kontroli CTD 1500 z poziomu konsolety oświetleniowej, za pomocą opcjonalnego  trzykanałowego modułu DMX (open, close, speed).

Tagi:

showtex