Obchodząca 99-lecie istnienia firma Shure zaprezentowała dynamiczne mikrofony wokalne Nexadyne. Seria ta idealnie wpisuje się we współczesne standardy jakości i wygody użytkowania podczas wydarzeń na żywo i profesjonalnych tras koncertowych. Mikrofony Nexadyne są dostępne z charakterystyką kierunkową kardioidalną i superkardioidalną.

“Nexadyne to kolejny rozdział w historii Shure jako lidera w technologii mikrofonów dynamicznych” – powiedział Nick Wood, starszy dyrektor ds. profesjonalnych produktów audio w Shure. “Dzięki technologii przetwarzania sygnału akustycznego, platforma Nexadyne zapoczątkowuje nową erę współczesnej produkcji na żywo, której inżynierowie i wokaliści mogą zaufać na scenie każdego wieczoru”.

Mikrofony Nexadyne są wyposażone w zaawansowaną technologię z dwoma przetwornikami Shure Revonic™ Dual Transducer. Jak zapewnia producent dzięki temu oferują doskonałą spójność charakterystyki kierunkowej, bezkonkurencyjną redukcję zakłóceń i najlepszą w swojej klasie profesjonalną jakość dźwięku, dzięki czemu realizatorzy i wykonawcy mogą cieszyć się doskonałym brzmieniem głosu w każdych warunkach. Mikrofony Nexadyne są dostępne z charakterystyką kierunkową kardioidalną (NXN8/C) i superkardioidalną (NXN8/S).

Żywy, wyraźny dźwięk dzięki technologii Revonic™
Mikrofony Nexadyne zostały zbudowane z wykorzystaniem opatentowanej przez Shure, przełomowej technologii Revonic Dual Transducer, która minimalizuje czas i wysiłek realizatorów, aby wokale wykonawców brzmiały na żywo wyjątkowo i przebijały się przez miks. Większość mikrofonów dynamicznych jest zaprojektowana tylko z jednym przetwornikiem, który przekształca dźwięk w sygnał elektryczny. Innowacyjna technologia Revonic firmy Shure wykorzystuje dwa precyzyjnie dopasowane przetworniki, które współpracują ze sobą, aby zapewnić większy zakres optymalizacji akustycznej i częstotliwościowej, minimalizując niepożądany hałas. Zwłaszcza ten związany z obsługą i wibracjami mechanicznymi. To wewnętrzne przetwarzanie sygnału zapewnia mocniejszy sygnał wyjściowy niż tradycyjne konstrukcje z pojedynczym przetwornikiem, eliminując potrzebę stosowania tradycyjnego pneumatycznego zawieszenia i konieczności czasochłonnej, korekcyjnej obróbki dźwięku.

Wbudowana niezawodność bez kompromisów
Wykorzystanie zalet idealnie dopasowanych przetworników wymaga dużej dbałości o szczegóły w całym procesie produkcyjnym. Zachowując, a nawet przewyższając najwyższe, przetestowane na scenie standardy wykonania każdego mikrofonu Nexadyne, firma Shure zagwarantowała optymalną jakość i powtarzalność produkcji. Jako lider w dziedzinie mikrofonów ręcznych i pionier w technologii mikrofonów dynamicznych, Shure nadal wyznacza standardy w zakresie jakości reprodukcji głosu i wiodącej w branży jakości wykonania, wprowadzając technologię Nexadyne i Revonic.

Nowa era precyzji dla wokalistów i inżynierów dźwięku
Jak zapewnia producent, dzięki najwyższej jakości jaką prezentują mikrofony wokalowe Nexadyne, wykonawcy i inżynierowie dźwięku mogą być pewni, że publiczność usłyszy ich występ z doskonałą wyrazistością. Wokaliści korzystający z tych mikrofonów natychmiast doświadczą wyraźniejszego brzmienia i zakresu szczegółów, co pozwala na większą kontrolę nad niuansami wokalnymi i ograniczenie nadmiernego forsowania głosu, bez względu na wielkość sali koncertowej. Dla inżynierów, mikrofony wokalne Nexadyne zapewniają lepszą jakość sygnału źródłowego do pracy podczas procesu miksowania. Wyższy poziom wyjściowy mikrofonu gwarantuje, że inżynierowie mogą dokładnie odtworzyć i zrównoważyć wokal wykonawcy w ogólnym miksie przy znacznie mniejszej ilości korekcyjnego przetwarzania dźwięku.

Ceny i dostępność
Dynamiczne mikrofony wokalne XLR i kapsuły bezprzewodowe Nexadyne są dostępne z charakterystyką kierunkową kardioidalną (NXN8/C) i superkardioidalną (NXN8/S). Kapsuły Nexadyne będą dostępne w zestawach z najlepszymi w branży cyfrowymi systemami bezprzewodowymi Shure od tego lata, w tym Axient Digital, ULX-D, QLX-D, i SLX-D. Mikrofony przewodowe są dostępne w kolorze czarnym. Bezprzewodowe kapsuły Nexadyne są dostępne zarówno w kolorze czarnym, jak i niklowym.