Po udanym debiucie słuchawek nausznych Audix prezentuje dwa nowe modele douszne A10 i A10X. Słuchawki te zaprojektowano z myślą o zastosowaniach profesjonalnych oraz jak najlepszych parametrach dźwiękowych.

Nowe słuchawki douszne A10 i A10X to doskonały wybór dla osób, które oczekują studyjnej jakości dźwięku w zastosowaniach monitorowych przy zapewnieniu skutecznej izolacji. Model A10 wyposażono w przetwornik dynamiczny z cewką o niskiej masie i membraną ze stopu tytanu, zapewniający wysoką moc wyjściową i niskie zniekształcenia.  A10 umożliwia długotrwały odsłuch bez uczucia zmęczenia oraz wierne odwzorowanie dźwięku w pełnym zakresie.

Słuchawki A10X zostały zaprojektowane z myślą o jak najlepszych doznaniach słuchowych a ich sygnatura dźwiękowa charakteryzuje się rozszerzonym niskim pasmem. W przypadku tego modelu zastosowano przetwornik z cewką o niskiej masie i kompozytową membranę berylową. Dzięki wyjątkowemu obrazowaniu, izolacji i spójności fazowej, A10X dokładnie prezentują wszystkie szczegóły odsłuchiwanej muzyki.

W przypadku obu modeli zastosowano lekkie i trwałe obudowy formowane wtryskowo. Ich wewnętrzna tekstura, jak zapewnia producent, zapewnia lepszą kontrolę akustyczną i dokładność w całym zakresie częstotliwości. Całość dopełnia wysokiej jakości posrebrzany kabel z miedzi beztlenowej w trwałej, miękkiej powłoce z pozłacaną wtyczką 3,5 mm (1/8 cala). Dzięki dołączonym końcówkom silikonowym w trzech rozmiarach użytkownik może bezproblemowo dopasować słuchawki dla optymalnego komfortu i lepszej izolacji dźwięku. Pozłacane złącza MMCX umożliwiają obrót słuchawki o 360 stopni, co ułatwia umieszczenie jej w uchu.

Warto dodać, że słuchawki dostarczane są w eleganckim opakowaniu wraz z praktycznym ochronnym etui.