Firma HK Audio poszerzyła swoją ofertę o nową serię aktywnych zestawów głośnikowych SONAR. Składa się ona z trzech modeli pełnopasmowych oraz dedykowanego do współpracy z nimi subwoofera.

W skład nowej serii wchodzą m.in. zestaw dwudrożny SONAR 110 Xi (głośniki 10” + 1”; moc szczytowa 800 W), SONAR 112 Xi (głośniki 12” + 1.35”; moc szczytowa 1200 W) oraz SONAR 115 Xi (głośniki 15” + 1.35”; moc szczytowa 1200 W) zamknięte w obudowach z tworzywa sztucznego. Każdy z nich ma na pokładzie 24-bitowy procesor DSP, a wygodną obsługę menu i poszczególnych parametrów ułatwia kolorowy wyświetlacz i enkoder z funkcją przycisku. Przy jego pomocy możemy m.in. określić tryb pracy wybierając spośród ustawień Live, DJ i Monitor. Do dyspozycji mamy też korektor i filtr górnoprzepustowy. Dużym ułatwieniem jest możliwość zdalnego sterowanie ustawieniami zestawów z poziomu darmowej aplikacji dla urządzeń mobilnych z systemem iOS i Android. We wszystkich trzech modelach mamy do dyspozycji 3-kanałowy mikser, w którym dwa pierwsze tory oferują wejście mikrofonowo-liniowe typu combo [XLR/jack]. W trzecim kanale umieszczono stereofoniczne wejscie AUX [jack 1/8”], dodatkowo obsługuje on sygnały przesyłane bezprzewodowo (Bluetooth 5.0, Bluetooth TWS). Do dyspozycji mamy ponadto wyjście Mix typu XLR. Obudowa zestawów dwudrożnych pozwala na ich wykorzystywanie w różnych wariantach. Możemy je także zamontować na statywie lub podwiesić. Możliwe jest również używanie ich jako monitorów scenicznych.

hk audio sonar

Uzupełnieniem serii jest subwoofer SONAR 115 Sub D. Wyposażony został w 15-calowy woofer napędzany końcówką o mocy szczytowej 1500 W. I tu także zastosowano 24-bitowy procesor DSP, ale do dyspozycji mamy inny zestaw parametrów (Bass Boost, X-Over, Polarity, Delay). Zestaw niskotonowy oferuje ponadto dwa ustawienia dla pracy w trybie kardioidalnym CARDIOID FRONT i CARDIOID REAR, dzięki czemu skutecznie zminimalizujemy niechcianą emisję niskich częstotliwości do tyłu. Na tylnej ściance umieszczono po dwa gniazda wejściowe [combo XLR/jack] i wyjściowe [XLR], jak również wyświetlacz LCD i enkoder. Obudowa subwoofera jest wykonana ze sklejki, a transport zestawu ułatwiają uchwyty MultiGrip. Na górnej ściance ulokowano otwór umożliwiające osadzenie tyczki.