W ramach jubileuszu 45-lecia firmy, Genelec zaprezentował nowy flagowy system monitorowy 8381A Smart Active Monitor. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o studiach nagraniowych, masteringowych, postprodukcyjch, czy audiofilskich pomieszczeniach odsłuchowych, gdzie oczekuje się absolutnie najwyższej jakości dźwięku.

 

Podłogowa konstrukcja zaprojektowana w technologii Adaptive Point Source™, tworząca 5-drożny zestaw współosiowy o cechach punktowego źródła dźwięku, pozwala uzyskać nieprawdopodobną precyzję reprodukcji dźwięku w pełnym paśmie akustycznym 20 Hz-35 kHz z imponującym SPL na poziomie 126 dB. Genelec 8381A jest wyposażony w zespół trzech 15” przetworników niskotonowych położonych względem siebie w specyficzny sposób. Dzięki systemowi automatycznej kalibracji Genelec Loudspeaker Manager™, opóźnienia i poziomy poszczególnych wooferów pozwalają kontrolować kierunkowość monitora od 100 Hz, bez wpływu na jakość dźwięku.

Jedną z najważniejszych zalet wyróżniających 8381A na tle dostępnych na rynku pełnopasmowych monitorów głównych o dużej mocy, jest możliwość ustawienia go w polu swobodnym z wykluczeniem związanych z takim ustawieniem problemów z kontrolą kierunkowości częstotliwości. 8381A został zaprojektowany z myślą o studiach nagraniowych, masteringowych, postprodukcyjch czy audiofilskich pomieszczeniach odsłuchowych, gdzie oczekuje się absolutnie najwyższej jakości dźwięku. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.