Hemp Studio to legendarne miejsce, którego nie trzeba przedstawiać fanom polskiego hip-hopu. Założycielami studia są Maciej Bilka (Bilon HG) i Arkadiusz Szwed (Szwed SWD) odpowiedzialni za produkcję najlepszych utworów takich wykonawców jak Hemp Gru, Pezet, Kaczy Proceder, Płomień 81, Onar, Kabe, Jetlagz/JWP, Nizioł i wielu innych.

Producentem wielu utworów jest Szwed SWD, który w ostatnim czasie korzysta z kompaktowych monitorów JBL Professional 104-BT. O to co powiedział na ich temat:

„W ostatnim czasie zdecydowałem się ruszyć ze studia, żeby pracować nad miksami i tworzyć muzykę zdalnie. Z pomocą przyszły do mnie monitory JBL 104-BT, które wziąłem na testy od kolegów z ESS Audio. Są to małe, kompaktowe, dobrze wykonane monitory, które swoim brzmieniem mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły. Oczywiście na razie sprawdzałem je w warunkach polowych. Mają całkiem ładną i klarowną górę. Bas – docelowo nie ma go dużo powiedziałbym, że jest optymalny, co przy miksach jest bardzo pomocne. Jedynym małym minusem tych monitorów jest wylot powietrza bas-refleksu z tyłu, co nie pozwala ustawić ich blisko ściany, ale to wynika z ich konstrukcji. Kolejne spostrzeżenia przedstawię w najbliższym czasie, po testach w studiu nagraniowym”.

Kompaktowe monitory referencyjne JBL 104-BT to doskonałe uzupełnienie serii JBL One Series. Końcówka -BT zdradza, że „na pokładzie” popularnych 104-ek jest Bluetooth 5.0, umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie dźwięku. Na przednim panelu monitora obok regulacji głośności pojawił przełącznik pozwalający na wybór źródła. Do wyboru mamy: Bluetooth, AUX, RCA, TRS albo wszystkie na raz. Dostępne jest też wyjście słuchawkowe wyciszające automatycznie pracę głośników.


JBL 104-BT posiadają 4,5-calowy przetwornik ze współosiowo umieszczonym 19-milimetrowym tweeter’em, 60W wzmacniacz klasy D i generują imponujące, jak na swój rozmiar, niskie częstotliwości o 60Hz. Cieszące się doskonałą opinią wśród realizatorów dźwięku współosiowe monitory bliskiego pola JBL 104 to ponad siedem dekad doświadczenia inżynierów JBL Professional, gwarantujące najprawdziwsze brzmienie i najdokładniejszy dźwięk w swojej klasie. Idealnie nadają się do nagrywania muzyków, producentów, podcastów i vlogerów, a także profesjonalnych inżynierów dźwięku poszukujących dokładnego przenośnego odsłuchu z opcją przesyłu za pomocą Bluetooth.