Firma TASCAM nie zwalnia tempa i prezentuje kolejną nowość w postaci przenośnego rejestratora Portacapture X6. Urządzenie umożliwia rejestrowanie wysokiej jakości dźwięku 96 kHz/32-bit, ale równocześnie jest intuicyjne i proste w użyciu. Wszystko to za sprawą kolorowego ekranu dotykowego 2,4” i przyjaznemu interfejsowi, który umożliwia dopasowanie ustawień wedle potrzeb użytkownika w zaledwie kilka sekund.

Portacapture X6 wyposażono w wbudowane wysokiej jakości mikrofony stereo, które można szybko obrócić z pozycji A-B do X-Y, co pozwala na nagrywanie dialogu lub przestrzennej muzyki. Można także użyć swoich ulubionych mikrofonów dzięki obecności gniazd wejściowych XLR, które mogą obsłużyć też źródła o poziomie liniowym. Przedwzmacniacze mikrofonowe Tascam HDDA (High Definition Discrete Architecture) – zapewniają ultra-niskoszumowy i transparentny dźwięk bazując na ponad 50 letnim doświadczeniu Tascam. X6 pozwala na nagrywanie sześciu ścieżek (cztery indywidualne ścieżki plus miks stereo) jednocześnie lub może pracować jako interfejs audio USB oferujący 6-wejść i 2-wyjścia do połączenia z komputerem.

Tascam Portacapture X6 jest gotowy do nagrywania po kilku szybkich kliknięciach a jego obsługę ułatwia obecność sześciu gotowych trybów pracy:

  • MANUAL – To główny tryb do wielościeżkowego nagrywania dla maksymalnie sześciu źródeł i miksu stereo (2-mix).
  • VOICE – Ten tryb jest idealny do nagrywania wywiadów, przemówień i spotkań.
  • PODCAST – Do tworzenia podcastów z maksymalnie czterema uczestnikami.
  • MUSIC – Do nagrania muzyki, wykonań wokalnych i instrumentalnych.
  • FIELD – Idealny do nagrywania dźwięków natury w plenerze.
  • ASMR – Efekt wizualny na ekranie zmienia się w odpowiedzi na dźwięk wejściowy.