Teatr IMKA to osobisty projekt jednego z najpopularniejszych polskich aktorów, Tomasza Karolaka. Podczas niedawnych poszukiwań niezawodnego systemu mikrofonów bezprzewodowych zespół IMKI zdecydował się na propozycję marki Mipro. Wybór padł na mikrofony serii ACT8, zapewniającej stabilną cyfrową transmisję.

Teatr IMKA powstał w Warszawie w 2010 roku z inicjatywy aktora Tomasza Karolaka. W 2020 r. przeniósł się z pierwotnej siedziby przy ulicy Konopnickiej do nowej lokalizacji przy ulicy Kocjana. Podczas niedawnej wymiany arsenału mikrofonów bezprzewodowych zespół teatru zdecydował się na system marki Mipro z serii ACT8 z komunikacją Dante. Realizatorów przekonała ich funkcjonalność oraz niezawodność, a przede wszystkim stabilna cyfrowa transmisja. „W teatrze żywotność mikrofonów rzadko przekracza rok czy półtora – mówi Jakub Nowakowski, realizator dźwięku w teatrze IMKA. – Dlatego liczy się szybki zwrot z inwestycji i tania eksploatacja. W naszym przypadku Mipro sprawdziło się idealnie, sam Tomek i pozostali artyści są zaskoczeni stabilnością działania tych mikrofonów. A ich brzmieniem jesteśmy po prostu zachwyceni.”

Zakupiono 8-kanałowy zestaw złożony z dwóch czterokanałowych odbiorników ACT-848 wyposażonych w komunikację Dante oraz ośmiu bodypacków z mikrofonami nagłownymi w kolorze cielistym. Dodatkowo teatr posiada cztery nadajniki do ręki z pojemnościowymi kapsułami o charakterystyce superkardioidalnej. Mikrofony te stanowią gotowe rozwiązanie typu plug-and-play ze splitterem antenowym, antenami z wbudowanym wzmacniaczem oraz wygodnym kejsem na wszystkie elementy systemu. Dodatkowym argumentem za wyborem Mipro był fakt, że kapsuły w mikrofonach do ręki są wymienne i pozwalają na wykorzystanie ulubionych kapsuł występującego artysty czy pracującego z nim realizatora.

Teatr IMKA od początku proponował wysokiej jakości teatr dla wyszukanego widza, nie stroniąc od ambitnej rozrywki. Karolakowi udało się to, co jest marzeniem niejednego dyrektora publicznego teatru. Przyciągnął do współpracy świetnych aktorów i reżyserów, zapewnił realizację tekstów na najwyższym poziomie. Publiczność zachwyca się „Dziennikami” według Gombrowicza w reżyserii Mikołaja Grabowskiego ze świetnymi rolami m.in. Magdaleny Cieleckiej, Piotra Adamczyka, Jana Peszka. Recenzenci chwalą „Wodzireja” według scenariusza Feliksa Falka w reżyserii Remigiusza Brzyka. Podobnym zainteresowaniem cieszy się „Niespodziewany powrót” z Danielem Olbrychskim i Karolakiem. Inne głośne tytuły, oraz liczne nagrody, potwierdzają renomę teatru IMKA jako ambitnego przedsięwzięcia kultury. Jesteśmy przekonani, że mikrofony Mipro pomogą w realizacji tego celu.