Zmarł Ilpo Martikainen, założyciel firmy Genelec

Z przykrością informujemy, że Ilpo Martikainen, założyciel firmy Genelec i prawdziwy pionier w dziedzinie aktywnych monitorów audio, zmarł 30 stycznia 2017 w wieku 69 lat po długiej walce z chorobą.

 Z przykrością informujemy, że Ilpo Martikainen, założyciel firmy Genelec i prawdziwy pionier w dziedzinie aktywnych monitorów audio, zmarł 30 stycznia 2017 w wieku 69 lat po długiej walce z chorobą.  W ciągu ostatnich lat, Ilpo skupił się na zaangażowaniu w biznes kolejnego pokolenia. Jego dzieci, Juho Martikainen, Mikko Martikainen i Maria Martikainen wychowały się w „rodzinie Genelec”. Pracowały nad rozwojem firmy w globalnego lidera aktywnego monitoringu audio w Zarządzie Genelec od 2001 roku. Dzieci Ilpo będą współwłaścicielami Genelec wraz z innymi członkami zarządu – Topi Partanen i Ritva Leinonen. Ritva kontynuuje pracę jako prezes zarządu.Mamy nadzieję, że cała branża audio dołączy do nas w myślach i modlitwach za Ilpo. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że mogliśmy dzielić wspaniałe wspomnienia, pasję i ewolucję historii Genelec z Ilpo. Będzie żył dalej, w naszych myślach i przez naszą działalność.

Polecamy

Najchętniej czytane artykuły

Giorgos Stylianou-Matsis

Giorgos Stylianou-Matsis przyjechał do Polski w latach osiemdziesiątych, aby studiować malarstwo na warszawskiej ASP. Już wtedy cypryjski projektant wiedział, że to nie malarstwo,...

Newsletter

Zapisz się na newsletter, a nie ominie Cię żadna ważna informacja.

Close Menu
Zamknij