Firma Tascam zaprezentowała dwukanałowy adapter mikrofonowy z przedwzmacniaczem, który pozwala na użycie zewnętrznych mikrofonów do rejestrowania wysokiej jakości, profesjonalnego dźwięku stereo przez aparaty bezlusterkowe lub inne.

Do Tascam CA-XLR2d można podłączyć mikrofony dynamiczne lub pojemnościowe ze złączem XLR, jack lub mini jack

Tascam CA-XLR2d to niezwykle elastyczne rozwiązanie dostosowane do wymagań profesjonalistów i kompatybilne praktycznie z każdym aparatem. Sygnał audio z urządzenia jest przesyłany bezpośrednio do aparatu, w formie cyfrowej lub analogowej i nagrywany wraz z sygnałem wideo, eliminując konieczność późniejszej synchronizacji i redukując czas post-produkcji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Tascam w technologii audio i wysokiej jakości konwerterom A/C, CA-XLR2d zapewnia czysty, pozbawiony szumów, profesjonalny dźwięk.

W przypadku korzystania ze zgodnego modelu dźwięk cyfrowy jest przesyłany do aparatu bezpośrednio przez stopkę akcesoriów.

Adapter umożliwia współpracę z mikrofonami i sprzętem potrzebnym do konkretnej sesji filmowej. Dzięki dwóm złączom XLR/TRS i jednemu złączu mini jack stereo 3,5-mm, można podłączyć praktycznie dowolny mikrofon dynamiczny lub pojemnościowy, doręczny, shotgun, krawatowy lub inny. Za pomocą wygodnych przełączników można uzyskać dostęp do zawartych funkcji przetwarzania dźwięku, takich jak automatyczny poziom, filtr górnoprzepustowy i limiter.

Przeźroczysta osłona zapobiega przypadkowym zmianom ustawień .

CA-XLR2d może również łączyć dwa kanały wejściowe, co pozwala kontrolować wzmocnienie, a także ustawienia LEVEL i LIMITER jednocześnie dla lewego i prawego kanału podczas nagrywania w stereo. Najwyższą jakość dźwięku zapewnia profesjonalna elektronika, 16/24-bitowa rozdzielczość i częstotliwość próbkowania 48 lub 96kHz.

Tascam CA-XLR2d