Audinate rozszerza serię adapterów Dante AVIO o dwa nowe modele. Mowa o AVIO Bluetooth oraz USB-C, które zapewniają łączność urządzeń mobilnych z siecią Dante wykorzystując popularne technologie USB-C i bezprzewodowe.

[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ]

Każdy adapter Dante AVIO jest łatwym w obsłudze, kompletnym, wysokowydajnym urządzeniem sieciowym. Dzięki temu Dante jest najpopularniejszym na świecie rozwiązaniem sieci audio.

Adaptery Dante AVIO to w pełni funkcjonalne interfejsy Dante ze wszystkimi funkcjami, których można oczekiwać od sieci audio Dante. Każde urządzenie zapewnia perfekcyjną reprodukcję dźwięku, niskie opóźnienie i dokładną synchronizację w całej sieci. Adapter USB Dante AVIO pozwala podłączyć dowolny komputer do sieci audio Dante bez konieczności instalacji oprogramowania. Ponadto współpracuje z dowolną aplikacją audio do odtwarzania lub nagrywania. Jest idealnym rozwiązaniem do sal konferencyjnych i prezentacji. Raz skonfigurowany obsłuży wiele różnych urządzeń.

Nowy Dante AVIO USB-C ma funkcję przekazywania zasilania dla urządzeń mobilnych podczas korzystania z PoE. Dzięki temu możliwe jest ładowanie sprzętu po podłączeniu do sieci Dante.

Adapter Bluetooth Dante AVIO zapewnia bezprzewodową łączność z siecią Dante urządzeń mobilnych i komputerów. Idealnie nadaje się zarówno do odtwarzania dźwięku w większych systemach, jak i podłączania głośników czy mikrofonów w sieci do oprogramowania konferencyjnego.

Po skonfigurowaniu użytkownik może używać technologii Bluetooth, aby zmienić smartfona w kompletny system konferencyjny mogący odtwarzać zarejestrowany wcześniej materiał.