Należąca do koncernu HARMAN marka AKG po premierach aż pięciu nowych słuchawek dla profesjonalistów wprowadza na rynek kolejne nowości w postaci dwóch modeli nablatowych mikrofonów konferencyjnych.

AKG CBL301 to nowy model z serii mikrofonów nablatowych do zastosowań konferencyjnych audio i wideo. Oferuje wyjątkową funkcjonalność, nowoczesne wzornictwo i znakomitą jakość dźwięku. Model jest już dostępny w sprzedaży i do testów dla partnerów ESS Audio.

CBL301 (Condenser Boundary Level) wyposażono w 3 kardioidalne elementy zapewniające pokrycie 270 lub 360 stopni po zmianie fizycznego ułożenia kapsuł wewnątrz obudowy. Pierwsze ustawienie jest idealne dla trzech osób siedzących przy brzegu stołu a drugie dla na przykład czterech osób przy stole okrągłym. Sterowanie – włączanie, mutowanie może być realizowane dotykiem obudowy lub zdalnie, z użyciem na przykład procesora dsp BSS Audio lub procesora AMX. Mikroprzełączniki w obudowie służą do ustalenia trybu pracy włączania i mutowania; push-to-talk, push-to-mute, toggle. Zielony, czerwony i niebieski kolor ledów na pierścieniu obudowy infomują o stanie i sterowaniu mikrofonu. Zestaw do montażu umożliwia jego instalację na stałe w blacie, w przypadku gdy swobodne przesuwanie po nim jest niewskazane. Silne tłumienie zakłóceń radiowych umożliwia pozostawianie telefonów komórkowych na stole w pobliżu mikrofonu, bez zagrożenia zniekształceń dźwięku.

W sprzedaży z tej serii dostępny jest również model CBL201 wyposażony w dwie kapsuły.