Nowoczesne Studio 606, siedziba wyróżnionego nagrodą Grammy zespołu Foo Fighters,  jest miejscem niezwykle ważnym dla fanów muzyki rockowej i pasjonatów sprzętu nagraniowego. Najnowszym nabytkiem studia są słuchawki AKG K371 wykorzystywane przez inżynierów studia do sesji nagraniowych i miksowania.

Specjalizujące się w analogowych metodach nagrywania na taśmę studio, mieści również niestandardową konsolę nagraniową Neve 8028 z legendarnego studia Sound City. Ponieważ większość zespołów nagrywających w Studio 606 preferuje nagrywanie podczas sesji na żywo w jednym pomieszczeniu, studio wymagało wysokiej jakości słuchawek z zamkniętym tyłem, które zapewniłyby wystarczającą izolację akustyczną i zapobiegłyby przenikaniu dźwięku. Ponadto, aby zapewnić precyzyjny dźwięk podczas nagrywania i miksowania, inżynierowie studia potrzebowali słuchawek o zrównoważonej i niekoloryzującej charakterystyce. W tym celu zakupiono osiem par słuchawek AKG K371, które bezproblemowo spełniają wszystkie te wymagania.

“Zazwyczaj muzycy, których nagrywamy, siedzą w pokoju z perkusistą, więc jest głośno. Jest to ogromne pomieszczenie do nagrywania na żywo i jest w nim wiele odbić, więc siedzisz tam i próbujesz zwalczyć dźwięki talerzy i innych elementów. Mieliśmy słuchawki, które były świetne przez długi czas, ale zaczęły się rozpadać i nie były najlepsze w izolowaniu dźwięków. Jeśli ktoś odtwarzał w słuchawkach ścieżkę dźwiękową lub muzykę, słychać ją było w całym pomieszczeniu, co powodowało przesycenie dźwiękiem. Chcieliśmy dokonać modernizacji i okazało się, że AKG K371 izolują naprawdę dobrze, a jednocześnie pozwalają poczuć żywość pomieszczenia” – powiedział Oliver Roman, inżynier dźwięku w Studio 606.