AKG Lyra to zamknięty w stylowej formie, wielokapsułowy mikrofon USB o jakości Ultra-HD dedykowany twórcom muzyki i materiałów multimedialnych oraz podcasterom.

Studyjny rodowód modelu Lyra jest dziedzictwem 70-letniego dorobku firmy AKG w dziedzinie produkcji najwyższej klasy mikrofonów. Nowy mikrofon AKG skrywa w sobie zaawansowane komponenty dzięki którym zapewnia jakość Ultra HD, 4K, i przetwarzanie 24-bit / 192 kHz. Innowacyjna konstrukcja i wbudowany antywibracyjny system minimalizuje niepożądane trzaski i hałas np. przy dotykaniu mikrofonu. 

Mikrofon idealnie sprawdzi się przy rejestracji instrumentów i głosów, streamingu profesjonalnych podcastów na żywo, wideokonferencji czy po prostu na YouTube. Wszystko to dzięki doskonałemu dźwiękowi, czterem zoptymalizowanym trybom pracy i intuicyjnej regulacji. Lyra to urządzenie typu plug-and-play przystosowane do pracy z komputerami PC / Mac oraz z urządzeniami mobilnymi z systemami iOS i Android.


Lyra oferuje wbudowane wyjście słuchawkowe, zapewnia brak opóźnień́ odsłuchu oraz pełną kontrolę głośności, poziomu sygnału z mikrofonu i wyciszenia. Mikrofon standardowo montowany jest na załączonej podstawce nablatowej ale można go również zamontować na standardowym i przegubowym statywie mikrofonowym.

AKG Lyra dostarczany jest w pakiecie wraz z oprogramowaniem Ableton i jak przekonuje producent jest najlepszym mikrofonem dla współczesnych twórców treści multimedialnych.