Podczas odbywających się w USA targów branży AV INFOCOMM co roku przyznawane są nagrody za najlepsze nowe produkty i rozwiązania technologiczne. W tym roku firma AKG otrzymała laury „Best of Show” za doskonały zestaw dla twórców i producentów muzyki, treści multimedialnych i podcasterów – AKG PODCASTER ESSENTIALS.

Zestaw składa się z uwielbianych na rynku zamkniętych, składanych słuchawek AKG K371 oraz przełomowego, wielokapsułowego mikrofonu USB z interfejsem audio AKG Lyra.

AKG Lyra  to zamknięty w stylowej formie, wielokapsułowy mikrofon USB o jakości Ultra-HD dedykowany twórcom muzyki i materiałów multimedialnych oraz podcasterom. Studyjny rodowód modelu Lyra jest dziedzictwem 70-letniego dorobku firmy AKG w dziedzinie produkcji najwyższej klasy mikrofonów. Nowy mikrofon AKG skrywa w sobie zaawansowane komponenty dzięki którym zapewnia jakość Ultra HD, 4K, i przetwarzanie 24-bit / 192 kHz. Innowacyjna konstrukcja i wbudowany antywibracyjny system minimalizuje niepożądane trzaski i hałas np. przy dotykaniu mikrofonu.

Mikrofon idealnie sprawdzi się przy rejestracji instrumentów i głosów, streamingu profesjonalnych podcastów na żywo, wideokonferencji czy po prostu na YouTube. Wszystko to dzięki doskonałemu dźwiękowi, czterem zoptymalizowanym trybom pracy i intuicyjnej regulacji. Lyra to urządzenie typu plug-and-play przystosowane do pracy z komputerami PC / Mac oraz z urządzeniami mobilnymi z systemami iOS i Android.

Lyra oferuje wbudowane wyjście słuchawkowe, zapewnia brak opóźnień́ odsłuchu oraz pełną kontrolę głośności, poziomu sygnału z mikrofonu i wyciszenia. Mikrofon standardowo montowany jest na załączonej podstawce nablatowej ale można go również zamontować na standardowym i przegubowym statywie mikrofonowym.

 

[Kliknij tutaj aby przeczytać test mikrofonu AKG Lyra]

 

K371 to słuchawki o konstrukcji zamkniętej wokółusznej, kierowane do profesjonalistów. Wyposażone są w owalne nausznice, które idealnie dopasowują się do ucha i zapewniają doskonałą izolację akustyczną. Ich waga wynosi jedynie 255 gramów. Nowe słuchawki oferują największe w klasie, 50-milimetrowe przetworniki, skuteczność na poziomie 114dB SPL/V przy 1kHz oraz pasmo przenoszenia niespotykane dotąd w podobnych produktach (5 Hz – 40 kHz).