AKG Ara to wszechstronny mikrofon pojemnościowy skierowany do muzyków, podcasterów, YouTuberów, streamerów oraz graczy. Zapewnia wysokie parametry pracy, nagrywanie dźwięku w rozdzielczości  24 bity/96 kHz i wszechstronne opcje montażu.

Mikrofon AKG Ara oferuje dwa tryby pracy. Kierunkowy przedni (kardioidalny), który wychwytuje dźwięk bezpośrednio przed mikrofonem, odrzucając jednocześnie dźwięk z innych stron, co czyni go idealnym dla podcasterów, blogerów, YouTuberów i graczy oraz takich zastosowań jak wideokonferencje czy nagrywanie wokalu i instrumentów. Drugi tryb przedni + tylny (omni) zbiera dźwięk równomiernie ze wszystkich stron, dzięki czemu nadaje się idealnie do nagrywania wywiadów z kilkoma rozmówcami.

Mikrofon można przymocować na biurku za pomocą dołączonego jarzma i stojaka lub do wysięgnika czy standardowego statywu mikrofonowego. W podróży można skorzystać z adaptera OTG lub Apple Camera i używać mikrofonu z dala od komputera stacjonarnego. Dołączone akcesoria obejmują kabel USB-C do USB-A o długości 2 m, adapter z gwintem 3/8 cala na 5/8 cala do statywu mikrofonowego oraz bezpłatną kartę rejestracyjną do oprogramowania do nagrywania Ableton Live 11Lite. Ara działa bezproblemowo ze wszystkimi głównymi aplikacjami do strumieniowania na żywo, wideokonferencji i nagrywania muzyki.

„Mikrofon Ara jest tak wspaniały, ponieważ może spełniać tak wiele celów dla różnych użytkowników. Dzięki krystalicznie czystej jakości dźwięku  i eleganckiej konstrukcji jest on idealny do nagrywania wywiadów i wideoblogów. Jest również świetnym rozwiązaniem dla graczy, którzy mogą jeszcze bardziej poprawić  jakość swojego głosu w grze. Dzięki możliwości wyboru trybu i maksymalnemu poziomowi ciśnienia akustycznego 120 dB, muzycy mogą nagrywać wszystkich członków zespołu. A co najlepsze? Ara jest łatwa w użyciu dzięki łączności USB i sterownikom zgodnym z klasą (plug-and-play)” – powiedział Chris Hansen, dyrektor ds. nagrywania i transmisji w firmie HARMAN Professional Solutions.