Firma Wisycom poinformowała o  dostępności nowej aplikacji do zdalnego sterowania nadajnikami i odbiornikami Symphony. Aplikacja jest dostępna dla urządzeń z systemem iOS i iPad od wersji 8 oraz Android od wersji 10.

Włoska marka Wisycom, od ponad 30 lat jest jednym z liderów w dziedzinie technologii RF. Jej produkty służące do dystrybucji sygnałów RF na potrzeby wydarzeń „na żywo” czy transmisji telewizyjnych nalezą do światowej czołówki. W skład flagowej serii Symphony wchodzą przenośne, True Diversity, cztero-kanałowe odbiorniki MCR54, podwójny odbiornik rackowy True Diversity MRK980, MRK16 – modułowy system odbiornika bezprzewodowego, w którym można zainstalować 4x MCR54, czyli uzyskać 16 kanałów w jednej kompaktowej obudowie 19” 1RU oraz zaprezentowany niedawno, najnowszy kieszonkowy nadajnik bezprzewodowy MTP60, przeznaczony dla najbardziej wymagających produkcji koncertowych, teatralnych i telewizyjnych.

Od teraz wszystkie te urządzenia mogą był w łatwy sposób zarządzane zdalnie dzięki nowej aplikacji. Podobnie jak oprogramowanie PC Wisycom Manager, aplikacja BT App pozwala użytkownikom na monitorowanie, kontrolę i zarządzanie urządzeniami Wisycom poprzez połączenie Bluetooth 5 dalekiego zasięgu. Użytkownicy mogą zdalnie zmieniać częstotliwości urządzeń,  monitorować i regulować poziomy audio oraz wybierać przypisanie danych kanałów i grup. Dostępne są również zaawansowane funkcje umożliwiające wybór pasma przenoszenia nadajnika i odbiornika, zmianę kompandera (Wisycom, Sennheiser, Shure, Audio-Limited), regulację mocy wyjściowej RF nadajnika oraz przełączanie statusu nagrywania.

Wraz z wydaniem aplikacji udostępniono także nowy firmware dla wszystkich produktów z serii Symphony, który pozwala użytkownikom w pełni wykorzystać funkcje aplikacji. Aplikacja Wisycom App jest dostępna dla urządzeń z systemem iOS i Android i można już ją pobrać ze sklepu App Store oraz Google Play.