Zespół MUSE aktualnie przebywa na trasie koncertowej promując swój dziewiąty studyjny album “Will of the People”. Realizatorem FOH grupy od ponad dwóch dekad jest Marc Carolan, który przy okazji najnowszej trasy zdecydował się wykorzystać rozwiązania Austrian Audio takie jak wymienne kapsuły OD505 WL1 i mikrofony OC7, CC8 oraz OC818.

Matthew Bellamy (wokal, gitara), Christopher Wolstenholme (gitara basowa, wokal) oraz Dominic Howard (perkusja, instrumenty perkusyjne) wypełniają areny w Stanach Zjednoczonych i Europie, przyciągając fanów swoimi imponującymi produkcjami z doskonałą jakością dźwięku i szalonymi efektami wizualnymi. Marc Carolan (realizator FOH MUSE) dba o to, aby jakość dźwięku na scenie stała na najwyższym możliwym poziomie. W tym celu Carolan podczas trasy „Will of the People” korzysta z kapsuły Austrian Audio OD505 WL1 do wokalowych systemów bezprzewodowych.

Jest to idealne rozwiązanie dla członków zespołu, którzy poruszają się podczas występu na scenie. W wielu sytuacjach na koncertach dźwięk otoczenia stanowi duży problem, jednak superkardioidalna charakterystyka kierunkowa mikrofonu sprawnie odrzuca niechciane zakłócenia i skupia się na głosie. Inżynier monitorów Matt Napier, będący częścią zespołu Carolana, potwierdził to w niedawnej rozmowie z magazynem FOH: “Kiedy wokalista zespołu Matt Bellamy występuje przed nagłośnieniem, przełącza się na mikrofon Austrian Audio OD505, który doskonale odrzuca zakłócenia i utrzymuje możliwie najczystsze brzmienie wokalu”.

W przypadku zestawu perkusyjnego, Carolan zdecydował się na prawdziwy pojemnościowy mikrofon instrumentalny Austrian Audio OC7 dla tomów i kardioidalny mikrofon pojemnościowy CC8 dla hi-hat’u. Flagowy wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy OC818 jest używany do zebrania dźwięków perkusjonaliów. Jako doświadczony inżynier FOH, Carolan zawsze ma oko na innowacyjne rozwiązania. “Zespół Muse wciąż przesuwa granice, zarówno pod względem muzycznym jak i technologicznym. Zespół i ja wciąż się uczymy i zastanawiamy, jak zapewnić najlepsze wrażenia dźwiękowe podczas mega koncertów”.

Mikrofony Austrian Audio są idealne do uzyskania otwartego, przejrzystego i naturalnego dźwięku, głównie dzięki ich zastrzeżonej technologii Open Acoustics, z którego firma jest znana w studiach i instalacjach na całym świecie.