Jakość Austrian Audio w przystępnej cenie tak w skrócie można określić nowy model austriackiej marki. OC16 to mikrofon pojemnościowy z wielką membraną, który podobnie jak flagowe modele może pochwalić się przejrzystym i naturalnym brzmieniem dzięki połączeniu ręcznie wykonanej w Wiedniu kapsuły CKR oraz opatentowanej technologii “Open Acoustics Technology”.

OC16 wyposażono w opatentowaną kapsułę ceramiczną CKR6, której konstrukcja jest inspirowana legendarną mosiężną kapsułą CK12. Firma Austrian Audio zdecydowała się na wykorzystanie ceramiki, ponieważ jest to materiał o wysokiej izolacyjności, który ma taką samą masę i właściwości akustyczne jak mosiądz, ale jest znacznie mniej podatny na błędy w produkcji i może być wytwarzany w sposób bardziej powtarzalny. Każda kapsuła jest wykonywana ręcznie w Wiedniu a zanim opuści fabrykę testowana i mierzona. Unikalna technologia Austrian Audio Open Acoustics redukuje problemy akustyczne, takie jak niepożądane odbicia i fale stojące wewnątrz mikrofonu. W rezultacie otrzymujemy znane, otwarte i naturalne brzmienie OC (open condenser) firmy Austrian Audio. Dzięki elastycznemu zawieszeniu kapsuły, mikrofon może być umieszczony bardzo blisko nawet najgłośniejszego źródła dźwięku, redukując niepożądane szumy, podbicia basów i zniekształcenia.

Nowy OC16 jest wszechstronnym mikrofonem dla każdego, kto chce zrobić krok naprzód w świecie wysokiej jakości dźwięku Austrian Audio. Jego stosunek ceny do jakości jest nie do pobicia, co sprawia, że jest zasięgu możliwości domowych studiów nagrań, koncertujących muzyków, szkolnych programów muzycznych, podcasterów, streamerów, firm rentalowych i profesjonalnych studiów nagraniowych, które chcą uzupełnić swoje zasoby sprzętowe o stosunkowo niedrogiego konia roboczego.