Świętując ćwierćwiecze istnienia, hiszpańska marka DAS Audio zaprezentowała lekki i kompaktowy system liniowy z serii Event.

Podczas tegorocznych targów NAMM Hiszpanie zaprezentowali nowy, ultra kompaktowy, aktywny system liniowy składający się z szerokopasmowego modułu Event-26A oraz subwoofera Event-115A. System nazywany jest ultra kompaktowym, gdyż waga modułu to jedyne 16 kg, a waga subwoofera to jedyne 37 kg, co stanowi nie lada wynik, jak na system liniowy.

Co do możliwości, model 26A wyposażono w dwa przetworniki o średnicy 6,5”, z propagacją 100 stopni w poziomie i 11 stopni w pionie. Jako, że jest to model aktywny, napędzają go końcówki o mocy 800 W Peak, a dodatkowo na pokładzie zainstalowano 24-bitowe DSP z filtrami FIR, limitery oraz linię opóźniającą, a całość opatrzona jest gotowymi, wygodnymi presetami. Jeżeli chodzi o podwieszanie, to użytkownik może użyć maksymalnie 16 modułów na stronę, a całość systemu może kontrolować z poziomu aplikacji DASControlTM.

Co się tyczy przetwarzania niskiego pasma, model Event-115A wyposażono w 15” woofer z 4” cewką, który według producenta pracuje w zakresie od 40 Hz do 125 Hz i może wytworzyć maksymalny SPL na poziomie 131 dB. Wzmacniacz klasy D napędzający subwoofer ma moc szczytowa na poziomie 1200 W. Oczywiście oba urządzenia wyposażono w ten sam, dedykowany DSP, nowoczesny system riggingu oraz wzmocnioną obudowę wykończoną farbą ISO-flex. Ta nowość zaprojektowana i wyprodukowana na Półwyspie Iberyjskim z pewnością będzie ciekawą propozycją dla firm obsługujących konferencje, eventy oraz mniejsze koncerty.