MS Audio Lighting istnieje od 2011 roku i oferuje kompleksowe usługi z zakresu nagłośnienia oraz oświetlenia, a także budowy scen stacjonarnych i mobilnych. Firma z Pucka zajmuje się realizacją koncertów plenerowych, przygotowywaniem instalacji stałych, a także obsługą różnego rodzaju eventów, targów i konferencji. Od samego początku MS Audio Lighting konsekwentnie buduje swoją pozycję na rynku i poszerza portfolio sprzętowe, którego ważnym ogniwem jest system nagłośnieniowy DAS Audio Event.

Ten rok jest szczególnie dobry dla MS Audio Lighting, zarówno pod względem liczby zleceń, jak i od strony technicznej. Inwestycja w system nagłośnieniowy hiszpańskiej marki okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Firma ma w swojej ofercie 24 moduły Event 210A, 16 subwooferów Event 218a oraz monitory Event M210A i Action mM2A. DAS Audio Event to system wielozadaniowy i, co najważniejsze, akceptowany przez wielu realizatorów. Moduły Event 210A mają trójdrożną konstrukcję i wyposażone są w dwa przetworniki dziesięciocalowe i jeden driver. Całość zasilana jest przez trzykanałowy wzmacniacz pracujący w klasie D zapewniający 350 W mocy szczytowej na każdy kanał. Dodatkowo moduły wyposażone są w wysokiej jakości złącza Neutrik® XLR i powerCON oraz interfejs Easy-DSP™, który znacząco upraszcza konfigurację całego systemu. Event 218A, jak sama nazwa wskazuje, to subbasy oparte na dwóch osiemnastocalowych przetwornikach z uznanej serii DAS Audio LX napędzane wzmacniaczem klasy D o mocy szczytowej 3600 W. Wytrzymałość mechaniczną urządzeń zapewnia wysokiej jakości obudowa ze sklejki brzozowej wykończona powłoką ISO-flex. W wyposażeniu nie zabrakło także wydajnego DSP z gotowymi presetami umożliwiającymi dopasowanie do różnych aplikacji.

Maciej Szmyt, właściciel MS Audio Lighting i Michał Zelman, właściciel firmy AVI Media

Przy okazji wizyty w siedzibie firmy MS Audio Lighting zapytaliśmy właściciela, Macieja Szmyta o szczegóły pracy z systemem DAS Audio Event i opinię na jego temat.

Muzyka i Technologia: Co zdecydowało o wyborze sprzętu DAS Audio?
Maciej Szmyt, MS Audio Lighting:
Wszystko zaczęło się w 2017 roku i trasy promocyjnej DAS Audio Tour. Poprosiłem organizatora o przyjazd z systemem na jedno z wydarzeń obsługiwanych przez moja firmę. To był Festiwal Pomuchla w Łebie, gdzie miał grać zespół LOKA. Pamiętam, że realizator nie zgodził się na system rodzimego producenta, więc była to doskonała okazja, żeby przetestować coś nowego i ratować sytuację. Dodatkowym utrudnieniem był obiekt w postaci wielkiej betonowej hali z pogłosem jak w katedrze. Po przygotowaniu systemu do pracy i ustawieniu kątów, system bardzo pozytywnie wszystkich zaskoczył, nie tylko mnie, ale również realizatora zespołu. To był moment, kiedy podjąłem decyzję o zakupie.

Podczas jakiego typu wydarzeń wykorzystujcie system Event?
System wykorzystujemy do większości realizacji, które wykonujemy – hotele, hale, plenery. Mimo nazwy Event, sugerującej nieco jego zastosowanie, w większej konfiguracji bardzo dobrze radzi sobie w plenerze. Mówimy tu o liczbie od 10 na stronę. Pierwotnie chcieliśmy mieć system w minimalnej konfiguracji, aby zagrać cokolwiek. Rynek jednak szybko zweryfikował nasze podejście i pojawiła się konieczność rozbudowy z uwagi na skalę powierzonych zleceń. Tu z pomocą przyszła firma AVI Media, oficjalny dystrybutor DAS Audio w Polsce, który doposażył nas w kolejne moduły.

Ekipa MS Audio Lighting

Jak oceniasz pracę systemu, jego brzmienie i aspekty logistyczne?
System jest bardzo klarowny z dużym zapasem mocy. Co najważniejsze, aktywny z wbudowanymi różnego rodzaju limiterami i filtrami. Jest przy tym łatwy i szybki w montażu. Po obliczeniu kątów jesteśmy w stanie w około 15 minut powiesić po 10 modułów na stronę. Transportowany na dedykowanych wózkach po 4 lub w naszym przypadku po 6 modułów na stronę, co bardzo ułatwia sprawę i pozwala zaoszczędzić miejsce w samochodzie.

Wspomniałeś, że miniony sezon był wyjątkowo pracowity dla Twojej firmy …
Zaczęło się niewinnie od  koncertu Mateusza Ziółki w Łebie. Następna była gala disco polo podczas Summer Amber Festival w Jastarni. Duże wydarzenie dla ponad 2 tysięcy osób i zarazem pierwsze zlecenie, podczas którego wykorzystaliśmy set 20 sztuk Event 210A i 12 dołów Event 218A. Następny był koncert zespołu Brathanki w Łebie, Lombard w Kraplewie, a także byliśmy odpowiedzialni za realizację koncertu Golden Life w trakcie rejsu do Karlskrony. Podczas wszystkich tych wydarzeń system sprawdził się znakomicie i ani razu nas nie zawiódł. Cieszą pozytywne opinie realizatorów i uśmiech na twarzy publiczności.