Firma Austrian Audio zaprezentowała dwa nowe mikrofony instrumentalne – aktywny mikrofon dynamiczny OD5, oraz pojemnościowy model OC7. Cechą charakterystyczną obu mikrofonów jest unikalny mechanizm “Swivel Joint”. Nowe modele są produkowane ręcznie w Wiedniu i poddawane najsurowszym kontrolom jakości.

Inżynierowie Austrian Audio opracowali system regulacji główki mikrofonu, który umożliwia jej obrót o 220°. Dzięki temu rozwiązaniu nowe mikrofony można ustawić precyzyjnie do źródła dźwięku lub zgodnie z osobistymi preferencjami dźwiękowymi bez konieczności kłopotliwego regulowania lub luzowania statywu mikrofonowego. OC7 i OD5 wykorzystują dobrze znaną technologię Open Acoustics firmy Austrian Audio, tzw “liniowa kardioidalna” charakterystyka wychwytuje dźwięk nie tylko z przodu, ale także z tyłu lub z boku.

Pojemnościowy mikrofon OC7 oferuje otwartą i przejrzystą reprodukcje dźwięku. Dzięki zaletom kapsuły z małą membraną idealnie nadaje się do stosowania ze źródłami, które mają szczególnie żywe transjenty. Dotyczy to wszystkich rodzajów instrumentów perkusyjnych, w tym werbli i tomów, a także fortepianu i gitary akustycznej. Jego otwarte, jedwabiste brzmienie predysponuje go również dostosowania z instrumentami strunowymi.

OD5 wyposażono w taki sam aktywny obwód dynamiczny, jak w mikrofonie wokalnym OD505. Wszechstronność tego modelu sprawia, że jest on doskonałym narzędziem pracy w wielu zastosowaniach. Idealnie nadaje się np. do nagłaśniania różnych rodzajach bębnów z niestandardowym mocowaniem. Świetnie sprawdzi się również w zbieraniu dźwięku ze wzmacniaczy gitarowych oraz instrumentów dętych.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę producenta.