Kolejna innowacyjna marka dołącza do szerokiego katalogu dystrybucyjnego ESS Audio. To Green Hippo, firma która od ponad 23 lat tworzy i rozwija kolejne generacje produktów oraz technologii multimedialnych dla branży rozrywkowej, eventowej i instalacyjnej.

Media serwery brytyjskiego producenta to jedne z najbardziej zaawansowanych urządzeń tego typu na świecie, zapewniające szereg innowacyjnych rozwiązań wykorzystywanych w obsłudze wydarzeń na żywo. Umożliwiają one tworzenie, symulowanie, renderowanie, komponowanie, edytowanie i odtwarzanie wysokiej jakości obrazów, wideo oraz animacji w czasie rzeczywistym. Z ich rozwiązań korzystano m.in. podczas takich imprez jak: Konkurs Piosenki Eurowizji, Ceremonia rozdania Oscarów, Super Bowl halftime shows oraz koncertów Beyonce, Jay-Z i Madonny. Szeroka gama serii Hippotizer obejmuje takie modele jak Tierra+ MK2, Boreal+ MK2, Karst+ MK2, Mayon+ MK2, Amba+ MK2 i najmniejszy ale równie potężny Nevis+.

W ofercie Green Hippo znajdziemy także oprogramowanie do projektowania i obsługi wizualizacji na żywo, które jest wykorzystywane przez wiele firm produkcyjnych w branży rozrywkowej na całym globie.

Oficjalnym dystrybutorem marki na terenie Polski jest ESS Audio.