M18 to wysokiej klasy oprawa stworzona z myślą o zastosowaniu w teatrach, operach, podczas produkcji telewizyjnych czy targów, wyposażona w wielospektralną diodę LED o mocy 1200W. Duża moc diody pozwala na niezwykle jasne oświetlenie z dowolnej odległości, dzięki czemu M18 Profile sprawdzi się w wielu, nawet najbardziej wymagających warunkach.   

Sercem urządzenia jest 1200W multispektralny silnik LED. Moc wyjściowa dochodzi do 25 000 lm przy temperaturze barwowej 5800 K, a emitowane przez M18 Profile światło uzyskuje współczynnik oddawania barwy CRI na poziomie 95. Sama dioda charakteryzuje się minimalną żywotnością 20 000 godzin (przy mocy świecenia >70%). Moduł wyposażono w system zapobiegający migotaniu w kamerach i pozwalający zmienić częstotliwość odświeżania diod. Układ optyczny M18 Profile zapewnia szeroki zakres zoom od 6,5º do 54º. Warto również wspomnieć o addytywnym systemie mieszania kolorów, w jaki wyposażono ruchomą głowę. Temperaturę barwową regulować można w zakresie od 2 000K do 20 000K, a M18 Profile jest dostarczany w komplecie z całą gamą wstępnie zaprogramowanych białych, kolorowych i pastelowych tonów.

Na wyposażeniu M18 znajduje się wiele interesujących i praktycznych efektów: 2 tarcze gobo, tarcza animacyjna, dwie pryzmy, dwa filtry FROST, oraz obracany moduł obramowania o zakresie 130°. Obracany o 130° moduł obramowania pozwala na modyfikowanie kształtu wiązki i zacienianie w różnych kształtach geometrycznych. Dwie tarcze gobo, z czego pierwsza 6-pozycyjna obrotowa i druga 8-pozycyjna statyczna, zostały specjalnie zmontowane do projekcji wzorów, tekstur i tła na sceny teatralne. M18 ma także dwie pryzmy, 3-sekcyjną okrągłą oraz 5-sekcyjną liniową. Efekt rozmycia pozwolą natomiast uzyskać dwa regulowane filtry FROST (1°, 5°). Waga urządzenia to zaledwie 32 kg. Sterowanie odbywa się poprzez protokół DMX, Ethernet lub Artnet – sACN. Istnieje też możliwość bezprzewodowego sterowania DMX/RDM poprzez Lumen Radio CRMX TiMo oraz połączenie przez sieci Bluetooth i WiFi.