Firma JB Lighting zaprezentowała nową kompaktową głowę ruchomą P10 Profile. Oprawa zapewnia cichą i precyzyjną pracę a dodatkowo jest niezwykle poręczna. Dzięki wadze wynoszącej zaledwie 18 kg może być łatwo obsługiwana i instalowana przez jedną osobę. Urządzenie oferuje zakres zoom od 4° do 60° i wyposażone jest w źródło LED o mocy 330 W co czyni go idealnym dla każdego rodzaju realizacji scenicznej.

JB P10 to kompaktowa głowa ruchoma o szerokim spektrum zastosowań. Oprawa sprawdzi się zarówno na scenie, podczas eventów a także w teatralnej instalacji stałej. Urządzenie jest poręczne, jasne i działa niezwykle cicho i precyzyjnie, niezależnie czy używane są takie funkcje jak moduł kadrowania lub efekty. Dzięki wadze zaledwie 18 kg i swojej kompaktowej formie głowica może być łatwo obsługiwana i instalowana przez jedną osobę. P10 jest wyposażony w moduł ramowy. Sam moduł kadrowania może być obracany w sposób ciągły o 130° (+/- 65°). Ponadto każde z czterech ostrzy można indywidualnie ustawić pod kątem do stopnia (+/- 30°) i precyzyjnie włożyć. Pozwala to na bardzo szybkie tworzenie różnych kształtów geometrycznych w celu ukierunkowanego cieniowania, niezależnie od kąta cieniowania.

P10 Profile wytwarza imponująco ostrą i jednorodną wiązkę w całym zakresie zoomu 4°–60°, które nie tracą swojej intensywności, nawet z Frostem. Za pomocą stale regulowanych filtrów Frost (1°, 5°) krawędzie wiązki można wciągnąć w pożądane rozmycie, np. do mycia lub gobo. Zarówno gobo jak i moduł kadrowania można łączyć z 3-krotnym pryzmatem, a także obracać z różnymi prędkościami.

P10 oferuje dwie tarcze gobo, które w razie potrzeby można łatwo zdemontować (np. do czyszczenia lub wymiany gobo). Obie tarcze gobo są wyposażone w 7 obrotowych, pozycjonowalnych i wymiennych gobo projekcyjnych, w tym wielokolorowe gobo i “Art Glass” na kole gobo 1.

Warto też dodać, że urządzenie wykorzystuje technologię JB-slide co oznacza, że podobnie jak w innych urządzeniach JB Lighting wszystkie moduły można szybko i łatwo wyjąć w celu serwisowania i czyszczenia bez użycia narzędzi lub ręcznego odłączania.

Wybrane parametry:

  • Moduł LED o mocy 330W z wysokiej mocy białym światłem: 6800K, 25 000 lm  (15 000 lm output), CRI >70
  • Zakres ZOOM: 3,4° – 54° (1:15,9)
  • Soczewka: Ø135mm
  • Czas pracy modułu LED: > 20 000h
  • Tryb kamerowy: 100, 120, 600 Hz i 3kHz
  • Ultra Cicha praca urządzenia: 29 dB(A)