JBL Professional w OSiR Żoliborz

Dźwięk na basenie często traktowany jest po macoszemu. Jeżeli już jest jakiś sprzęt, to niskiej jakości lub taki, który nie spełnia należytych kryteriów pozwalających na pracę w bardzo wymagających warunkach. Temperatura, wysoka wilgotność i różnego rodzaju związki chemiczne stwarzają wyjątkowo trudne środowisko pracy dla urządzeń nagłośnieniowych.

Pod względem akustyki również nie jest łatwiej. Najczęstszym problemem, z jakim spotykają się projektanci systemów nagłośnieniowych, jest duży pogłos, który sprawia, że rozchodzący się dźwięk jest zniekształcony, nieprzyjemny i trudny w odbiorze.

JBL Intellivox DSX180 są doskonałym wyborem w miejscach o trudnej akustyce. Umożliwiają między innymi kształtowanie i odpowiednie kierowanie wiązki dźwięku.

Mając na uwadze powyższe problemy, specjaliści, którzy podjęli się realizacji projektu nagłośnienia hali basenu Ośrodka Sportu i Rekreacji na warszawskim Żoliborzu, zdecydowali się zastosować rozwiązania oferowane przez koncern Harman.

Odporne na trudne warunki pogodowe (norma IP56), koaksjalne zestawy głośnikowe JBL AWC82.

Postawiono na system składający się z aktywnych, wieloprzetwornikowych zestawów głośnikowych JBL Intellivox DSX180, które umożliwiają kształtowanie i odpowiednie kierowanie wiązki dźwięku. Ich uzupełnienie stanowią odporne na trudne warunki pogodowe, koaksjalne zestawy głośnikowe JBL AWC82 zasilane wzmacniaczem Crown serii CDI. System jest zarządzany z poziomu procesora DSP BSS BLU50 i dedykowanego, programowalnego sterownika ściennego. Całość uzupełniają bezprzewodowe systemy mikrofonowe marki AKG używane w trakcie różnego rodzaju wydarzeń organizowanych na basenie.

Zdjęcia: Piotr Bakal

Polecamy

Najchętniej czytane artykuły

Newsletter

Zapisz się na newsletter, a nie ominie Cię żadna ważna informacja.

Close Menu
Zamknij