Firma Sennheiser z okazji swojego 75-lecia przygotowała atrakcyjne oferty, m.in.: legendarny mikrofon MD 421-II do końca października będzie dostępny w cenie 999 zł (obniżka o ponad 40%) a studyjne słuchawki HD 200 PRO będą dostępne w promocyjnej cenie 219 zł (zamiast 319 zł) do końca roku.

[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ]

Dynamiczny mikrofon MD 421-II to jeden z najbardziej uznanych mikrofonów do nagrywania, występów na żywo i broadcastingu zapewniający niesamowitą wszechstronność i sprawdzający się niemal w każdej sytuacji. Wprowadzony na rynek w 1960 roku jako MD 421, ten klasyczny mikrofon kardioidalny zapewnia czysty, naturalny dźwięk, oferując jednocześnie skuteczne tłumienie sprzężenia zwrotnego. Dzięki dużej membranie MD 421-II ma szerokie, podobne do rozwiązań pojemnościowych, pasmo przenoszenia w zakresie 30 – 17 000 Hz. Jest wyposażony w pięciopozycyjny przełącznik basów (od M dla muzyki do S dla mowy), co pomaga skompensować efekt bliskości w razie potrzeby i zredukować niepożądane intensywne dźwięki. Filtr można również włączyć, jeśli użytkownik woli uwypuklić wyższe częstotliwości, np. w przypadku gitar akustycznych lub zastosowań związanych z mową, takich jak podcasting lub streaming.

 

sennheiser

 

MD 421-II stał się również klasykiem do nagrywania wzmacniaczy gitarowych i basowych oraz perkusji – zwłaszcza tomów i bębnów basowych, ale także werbli, a nawet stosowano go jako overhead. Świetnie spisuje się również ze wszelkiego rodzaju instrumentami perkusyjnymi, dętymi blaszanymi i saksofonem, jest także często używany przez mówców i wokalistów. Z pewnością znajdzie się co najmniej jeden MD 421 w prawie każdej wypożyczalni sprzętu muzycznego, klubie muzycznym lub studiu.

Zamknięte, wokółuszne HD 200 PRO zapewniają szczegółowy i precyzyjny odsłuch oraz pozwalają skupić się na dźwięku, bez względu na to, czy użytkownik ćwiczy, nagrywa, gra lub monitoruje występ, czy po prostu chce posłuchać ulubionej muzyki. HD 200 PRO zapewniają dźwięk studyjny o wysokiej dynamice, jednocześnie skutecznie tłumiąc hałas otoczenia. Miękkie nauszniki i ergonomiczna konstrukcja zapewniają komfort, nawet podczas długich sesji muzycznych. Słuchawki są wyposażone w wytrzymały kabel (2 m) ze złączem jack 3,5 mm i adapterem do gniazda 6,3 mm w zestawie.