Firma Kali Audio prezentuje monitory studyjne LP-UNF Ultra Nearfield. Podobnie jak IN-UNF firmy Kali, LP-UNF są przeznaczone dla osób pracujących w środowiskach stacjonarnych z ograniczoną przestrzenią i możliwością uzyskania wyższego poziomu głośności.

LP-UNF są sprzedawane jako para głośników, z głośnikiem głównym, w którym znajduje się wzmacniacz, elektronika i sekcja wejściowa oraz pasywny głośnik dodatkowy. Każdy głośnik wykorzystuje 4,5-calowy głośnik niskotonowy, 1-calową tekstylną kopułkę wysokotonową i ma wymiary 25,4 x 16,4 x 18,6 cm, zajmując minimalną przestrzeń na biurku. Przy zalecanej odległości odsłuchu wynoszącej 0,8 metra – LP-UNF zapewnia 85 dB maksymalnego SPL z 20 dB zapasu dynamiki oraz oferuje pasmo przenoszenia od 37 Hz do 25 kHz.

Monitory LP-UNF zostały stworzone z myślą o szerokim spektrum zastosowań stacjonarnych. Obejmuje on strojenie w celu optymalizacji dźwięku głośników do komputerów stacjonarnych, niezależnie od tego, czy monitory znajdują się bezpośrednio na biurku, na statywach pod monitory stacjonarne, na wbudowanych statywach znajdujących się na biurkach do nagrywania, czy nawet na statywach głośnikowych za biurkiem. W przypadku wszystkich zastosowań stacjonarnych można dodatkowo zoptymalizować dźwięk pod kątem tego, czy kolumny znajdują się pod ścianą, czy dalej w pomieszczeniu.

Wejścia obejmują stereofoniczne TRS do użytku z profesjonalnym sprzętem audio, 3,5 mm do użytku ze sprzętem konsumenckim, USB-C do bezpośredniego użytku z komputerem lub tabletem oraz Bluetooth 5.1 do swobodnego słuchania. Złącze USB-C pozwoli również użytkownikom na aktualizację oprogramowania układowego, ponieważ Kali aktualizuje funkcje i wprowadza ulepszenia do LP-UNF.

LP-UNF wykorzystują tę samą technologię, co najbardziej popularne głośniki Kali LP-6 i LP-8 V2. Falowód 3-D Imaging Waveguide jest wykorzystywany do tworzenia szczegółowego, realistycznego obrazu stereo, w którym wszystkie elementy miksu mogą być wyraźnie postrzegane w przestrzeni. Duży przedni port bass reflex wykorzystuje unikalny kształt, który eliminuje szumy i kompresję portu. Pozwala to na umieszczenie głośników przy ścianach bez obawy o negatywny wpływ na działanie portu. Podobnie jak większe głośniki z serii LP, LP-UNF wykorzystują technologię wzmacniacza Kali 2nd Wave zapewniającą niski poziom szumów, niskie zniekształcenia i wysoki zakres dynamiki.

LP-UNF już niedługo dostępny w najlepszych salonach muzycznych w Polsce – https://essaudio.pl/siec-sprzedazy-i-partnerzy