„Cud życia” to wyemitowany w telewizji, świąteczny koncert Andrei Bocellego.  Razem ze słynnym tenorem zaśpiewał jego syn Matteo a artystom towarzyszyła Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz zespół wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej, pod batutą Carlo Berniniego. Za nagłośnienie koncertu odpowiadała firma GMB Pro Sound, która do realizacji tego wyjątkowego wydarzenia wybrała konsoletę Soundcraft Vi7000.

Andrea Bocelli to włoski śpiewak, tenor, kompozytor, autor piosenek, producent muzyczny i multiinstrumentalista. Jest najlepiej sprzedającym się śpiewakiem na świecie i jednym z artystów z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii. Wszystkie jego albumy sprzedały się w nakładzie ponad 75 milionów egzemplarzy na całym świecie. Zdobył wiele prestiżowych nagród muzycznych i filmowych.

Nagłośnieniem koncertu zajęli się specjaliści z firmy GMB Pro Sound. Za najwyższej jakości dźwięk tego niezwykłego wydarzenia odpowiadała konsoleta Soundcraft Vi7000, umożliwiająca obsługę do 384 kanałów I/O. Mikser oferuje ponadto m.in. 8 znakomitych efektów Lexicon, dynamiczne korektory BSS DPR901ii, automixer Studer, protokoły Madi i Dante w standardzie oraz monitorowanie mikrofonów bezprzewodowych AKG, Shure i Sennheiser z poziomu wbudowanego ekranu konsolety.

Wyemitowany w telewizji świąteczny koncert „Cud życia” Andrei Bocellego był współorganizowany przez Województwo Podlaskie. Razem ze słynnym tenorem zaśpiewał również jego syn Matteo. Podczas rejestracji koncertu w warszawskim Ufficio Primo towarzyszyła im Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz zespół wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej, pod batutą Carlo Berniniego.

Zdjęcia: GMB Pro Sound