Niemiecka firma Astera, doskonale znana z zasilanych bateryjnie lamp LED-owych Titan czy Helios, zaprezentowała PixelBrick, najnowszy produkt o wszechstronnym zastosowaniu.

PixelBrick to niewielka i bardzo lekka lampa – waży 1 kg, a jej boki mają około 10 cm. Pomimo tak małych rozmiarów PixelBrick emituje światło o mocy 15 W i ma te same parametry, co wszystkie produkty z rodziny Astera – IP65, szeroki zakres barw (RGB+Mint+Amber) i ich doskonałe odwzorowanie, a także możliwość sterowania przez aplikację czy przewodowy i bezprzewodowy DMX.

Kąt świecenia lampy to 13 stopni, ale dzięki filtrom i nakładkom dołączonym do zestawu można uzyskać 4 opcjonalne kąty świecenia. Lampy można łączyć w dowolne kształty dzięki rozbudowanemu systemowi mocowań. Astera opracowała specjalne akcesoria (BrickHinge, BrickMount, BrickTilt itd.), które pozwalają grupować PixelBricki i tworzyć z nich dowolne kształty. Liczba możliwości jest ogromna, jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Lampy PixelBrick są dostępne w zestawach po 8 sztuk z podstawowymi filtrami i mocowaniami. Opcjonalnie dostępne są również walizki z samymi akcesoriami. Wszechstronność lamp PixelBrick sprawia, że mogą mieć one zastosowanie niemal w każdej dziedzinie – przy produkcjach filmowych, telewizyjnych, teledyskach, ale także w teatrach czy na koncertach.

W Polsce urządzenie jest dostępne do testów i sprzedaży w firmie SG LIGHT.