Ceniony na świecie angielski producent Martin Audio zaprezentował całkowicie nową linię aktywnych rozwiązań instalacyjnych i mobilnych.

Premiera najnowszej linii Martin Audio z pewnością zainteresuje instalatorów, właścicieli obiektów z nagłośnieniem stałym, ale także mobilnych DJ-ów, zespoły i firmy rentalowe. Linia BlacklineX Powered obejmuje trzy nowe modele: XP12, XP15 oraz XP118. Dwa pierwsze to aktywne, dwudrożne kolumny głośnikowe wyposażone w driver 1” oraz przetwornik LF o średnicy odpowiednio 12” i 15”. Kolumny mają również obracany horn z kątami propagacji 80 x 50, dzięki czemu doskonale poradzą sobie również jako monitory sceniczne. Napędzane są wzmacniaczami klasy D o mocy 1000 W w sekcji LF i 300 W w sekcji HF, a do tego zawierają wbudowane DSP, crossover, funkcję Bluetooth (sterowanie i streamingu) oraz trzykanałowy mikser z trzypunktową korekcją na każdym kanale. Kolumny zawierają punkty montażowe M8 oraz otwory do montażu na statywie lub sztycy zamontowanej w subwooferze.

Subwoofer XP118 przeznaczony został do ścisłej współpracy z kolumnami XP12 i XP15. Urządzenie wyposażone jest w głośnik o średnicy 18”, napędzany wzmacniaczem klasy D oferującym moc 2000 W, który przetwarza pasmo w zakresie od 42 Hz do 150 Hz.

Również subwoofer przeznaczony został zarówno do instalacji stałej, jak i mobilnej, poprzez przystosowanie go do podwieszenia i stackowania (w konfiguracji kardioidalnej). Wszystko to zamknięte w minimalistycznej i bardzo eleganckiej obudowie, znanej z dotychczasowych urządzeń Martin Audio.