Marka Dynacord prezentuje matrycę miksującą MXE5, pierwszą w nowej serii wydajnych matryc audio. MXE5 oferuje najwyższą jakość dźwięku zarówno dla dystrybucji tła muzycznego, jak i podczas zastosowań koncertowych. Zapewnia kontrolę nad systemem i nadzór dla szerokiego zakresu zastosowań. Producent wyposażył matrycę w zestaw zaawansowanych funkcji dający profesjonalne możliwości miksowania i routingu dźwięku. Urządzenie jest w pełni zintegrowane z oprogramowaniem SONICUE.

[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ]

Ewolucja kultowej marki audio trwa nadal. Po wprowadzeniu na rynek cieszących się międzynarodowym uznaniem wzmacniaczy IPX i TGX oraz oprogramowania do systemów dźwiękowych SONICUE, Dynacord dodaje do swojej linii profesjonalnych rozwiązań elektronicznych nową, wydajną matrycę audio.

MXE5 jest pierwszą matrycą miksującą w nowej serii produktów matrycowych MXE marki Dynacord. Ta wydajna matryca audio 24×24 oferuje funkcje routingu i miksowania. Wyposażona jest w 12 analogowych wejść mikrofonowo-liniowych, 8 wyjść liniowych i i 24 kanały Dante. Jednocześnie MXE5 służy jako centrala komunikacyjna dla wszystkich urządzeń peryferyjnych opartych na protokole IP i zapewnia wszechstronny nadzór nad wszystkimi funkcjami systemu dźwiękowego.

Gotowy do szerokiego zakresu zastosowań

MXE5 idealnie nadaje się dla firm produkcyjnych i nagłośnieniowych oraz projektantów i integratorów systemów, którzy wymagają najwyższej jakości tła muzycznego i bezkompromisowego dźwięku live. To idealny wybór dla instalacji obejmujących stadiony i obiekty sportowe, centra kongresowe, konferencyjne i wszelkie sale widowiskowe, kościoły oraz duże obiekty edukacyjne. Firmy nagłośnieniowe mogą również wdrażać MXE5 podczas wydarzeń na żywo, jako główny procesor audio, stanowiący obok wzmacniaczy wyposażenie systemów rack.

Najwyższa jakość dźwięku

MXE5 korzysta z zaawansowanych procesorów DSP, zapewniając doskonałą jakość dźwięku i zakres dynamiki. Jest to zapewnione dzięki częstotliwości próbkowania 96 kHz i najniższemu w branży opóźnieniu sygnału poniżej 0,22 ms. Wiodąca technologia DSP firmy Dynacord zapewnia także wyjątkowo niski poziom zniekształceń (<0,002 dB THD) i stosunek sygnału do szumu wynoszący ponad 118 dB.

Stworzony do miksowania i routingu

MXE5 oferuje szereg funkcji nie tylko jako potężna matryca. Także jako menedżer systemu i kontroler OCA z pełnymi możliwościami monitorowania i nadzoru. Ponadto może służyć również jako kontroler zestawów głośnikowych, wyposażony w technologię FIR-Drive. Integracja z innymi systemami jest możliwa za pomocą wtyczek, które umożliwiają modernizację istniejących systemów w celu zwiększenia ich wydajności, począwszy od wtyczki do systemu QSC Q-SYS. MXE5 obejmuje również całą infrastrukturę sieciową, z transportem sygnału Dante, sterowaniem zgodnym z AES70 i bez konieczności instalowania zewnętrznych kart.

MXE5 ma wbudowane 24 kanały profesjonalnego przetwarzania wejściowego i wyjściowego. Producent wyposażył je w takie funkcje jak miksowanie stref, dynamiczna korekcja oraz linia opóźniająca. Nie zabrakło też kompresji, limitera sygnału, trybu priorytetu (ducker), de-essera i innych. W najbliższej przyszłości pojawią się dodatki, które będą obejmowały darmową konfigurację DSP czy automatyczny miks. Dostępna będzie też eliminacja echa akustycznego (AEC), automatyczna kontrola wzmocnienia (AGC) i kontrola hałasu otoczenia (ANC).

Niezawodność o znaczeniu krytycznym i bezawaryjne działanie są podstawą konstrukcji matrycy MXE5. Dzięki wyposażeniu w dwa redundantne porty OMNEO pozwala ona na pełną elastyczność i integrację z sieciami o różnej architekturze. MXE5 wyposażona w osiem portów kontrolnych GPIO. Zawiera też wbudowany filtr wieloemisyjny, dzięki czemu matryca jest idealna do sterowania poprzez sieci WI-FI.

Zbudowany w oparciu o wszechstronne oprogramowanie

MXE5 całkowicie integruje się z oprogramowaniem systemu dźwiękowego SONICUE. Jest on jednym z najpotężniejszych interfejsów oprogramowania w branży, oferując wszechstronne sterowanie i łatwą, intuicyjną obsługę. Dzięki SONICUE MXE5 może być przypisany do indywidualnych ustawień użytkownika/administratora, z przyznanymi prawami zarządzania i konfiguracji GPIO.

Opcjonalny panel dotykowy TPC-1 w niskoprofilowej obudowie jest wyposażony w wyświetlacz HD o przekątnej 5,7 cala. Dzięki uniwersalnemu gniazdu montażowemu (UE, Wielka Brytania, USA) i zasilaniem przez ethernet (PoE), można go łatwo zamontować i zainstalować. TPC-1 jest zarządzany i dowolnie konfigurowany przez SONICUE.

Dynacord MXE5 będzie dostępny na lato 2020 roku