W ofercie marki Audio-Technica pojawił się mikrofon AT2040USB. Nowy model bazuje na popularnym AT2040 lecz dodatkowo został wyposażony we wbudowany interfejs USB przetwarzający dźwięk w rozdzielczości 24 bity z częstotliwością próbkowania 96 kHz. To idealne rozwiązanie typu plug-and-play dla podcasterów, streamerów i innych twórców treści multimedialnych.

Model AT2040USB jest inspirowany profesjonalnym mikrofonem broadcastowym BP40. Jego dynamiczna konstrukcja zapewnia profesjonalne, ciepłe brzmienie głosu a duża membrana mikrofonu pozwala na uzyskanie naturalnego dźwięku studyjnej jakości. Specjalna, wbudowana osłona w połączeniu z hiperkardioidalną charakterystyką skutecznie eliminują dźwięki otoczenia, np. takie jak szum wentylatora komputerowego. Dodatkowo, solidny metalowy korpus mikrofonu zawiera zintegrowany uchwyt antywstrząsowy, a wewnętrzny filtr pop chroni przed zgłoskami wybuchowymi.

AT2040USB jest wyposażony we wbudowane gniazdo słuchawkowe do monitorowania dźwięku w czasie rzeczywistym i bez jakichkolwiek opóźnień. Posiada również funkcję szybkiego wyciszania, z cichym dotykowym przyciskiem wyciszenia. Wysoką jakość dźwięku zapewnia konwerter AD pracujący w rozdzielczości 24 bity z częstotliwością próbkowania 96 kHz. W wyposażeniu nie zabrakło także przełączanego filtra dolnozaporowego, który pozwala kontrolować niepożądane dźwięki o niskiej częstotliwości.

W komplecie z mikrofonem otrzymujemy zacisk montażowy oraz kabel USB-C do USB-A (z adapterem USB-A do USB-C).