W ubiegłym roku The Rolling Stones postanowili kontynuować przerwaną trasę koncertową “No Filter Tour”. Pomimo iż w sierpniu 2021 roku stracili swojego perkusistę Charlie’go Watts’a, to właśnie z szacunku dla niego i dla swoich fanów podjęli decyzję o nie przekładaniu jej po raz kolejny. Realizatorem dźwięku na trasie został Dave Natale, który podczas koncertów używał mikrofonów Austrian Audio OC18 i CC8.

Trasa The Rolling Stones “No Filter Tour” rozpoczęła się we wrześniu 2017 roku w Hamburgu, a w jej ramach w lipcu 2018 Stonesi gościli również w Warszawie. Amerykańska część trasy miała rozpocząć się w roku 2020. Niestety, pandemia pokrzyżowała zespołu. W roku 2021 Mike Jagger i pozostali członkowie zespołu, postanowili ponownie wyruszyć w przerwaną trasę koncertową. Pomimo iż w sierpniu 2021 stracili swojego perkusistę Charlie’go Watts’a, to właśnie z szacunku dla niego i dla swoich fanów podjęli decyzję o nie przekładaniu po raz kolejny “No Filter Tour”.

Dave Natale

Osobą odpowiedzialną za miks “No Filter Tour 2021” został legendarny realizator FOH Dave Natale. Współpracował ze Stonesami już wielokrotnie, więc jego dołączenie do amerykańskiej trasy nie było zaskoczeniem. Dave to jeden z najbardziej wpływowych i szanowanych inżynierów dźwięku na żywo. Znany jest ze współpracy między innymi z Prince’em, Tiną Turner, Stevie Nicks, Yes, Motley Crue, Fleetwood Mac, Van Halen i wieloma innymi artystami. Dodatkowo miksował dwa koncerty „Halftime Show” podczas Super Bowl w 2020 i 2021 roku. Dave podczas trasy zespołu The Black Crowes i „No Filter Tour” użył mikrofonów Austrian Audio OC18 i CC8 był z nich bardzo zadowolony. Obie trasy zakończyły się ogromnymi sukcesami, przy czym „No Filter Tour” wyróżnia się jako jedno z największych osiągnięć „The Stones”. Dave po raz kolejny udowodnił, że ma to czego potrzeba do miksowania wydarzeń muzycznych najwyższej rangi.