Włoska firma K-array wypuściła na rynek nową wersję swoich znakomitych zestawów z serii Pinnacle. Charakteryzujących się nie tylko znakomitym dźwiękiem, ale także wyjątkową uniwersalnością, bowiem można je łatwo przystosować do pracy w konkretnych warunkach i to bez względu na charakter miejsca czy wydarzenia, które chcemy nagłośnić. K-array Pinnacle mkII sprawdzi się doskonale w zastosowaniach instalacyjnych oraz live – także na zewnątrz dzięki stopniowi ochrony IP64.

Nowa wersja z pewnością powtórzy sukces pierwszej generacji, oferując najwyższą jakość, doskonaloną przez lata technologię, a także możliwość dowolnego konfigurowania z myślą o dużych systemach – w tym także opcję podwieszania modułów szerokopasmowych, czy zmienną dyspersję pionową. A wszystko w kompaktowej formie, cieszącej oko eleganckim wzornictwem i oferującej szeroką gamę kolorystyczną, pozwalającą na wkomponowane głośników w wystrój miejsca gdzie będą instalowane. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów wykończeniowych zestawy są także odporne na warunki pogodowe, gwarantując długotrwałe użytkowanie.

Przeprojektowano system łączenia urządzeń ze sobą, co sprawia, że ich montaż jest teraz jeszcze prostszy i szybszy – w praktyce do wykonania nawet przez jedną osobę. Zestawy wykorzystują firmową technologię PAT (Pure Array Technology), bazującą na blisko umieszczonych i perfekcyjnie sprzężonych identycznych źródłach dźwięku, które wytwarzają kierunkową wiązkę dźwiękową – szeroką w poziomie i wąską w pionie.

Centralnym elementem każdego zestawu jest aktywny subwoofer z serii Thunder, wyposażony we wbudowany procesor DSP, umożliwiający takie dostrojenie parametrów dźwięku, by uzyskać optymalny rezultat. Do wyboru są cztery modele zawierające przetworniki różnej wielkości: KS1 I (jeden 12-calowy), KS2 I (jeden 18-calowy), KS3 I (jeden 21-calowy), KS4 I (dwa 18-calowe). Do nich dobrano pasujący subwoofer pasywny oraz moduły szerokopasmowe. Dodajmy także, że zestawy są kompatybilne z siecią Dante.

Producent oferuje następujące warianty zestawów:

  • Pinnacle-KR804 II, składający się z dwóch aktywnych subwooferów Thunder-KS4 I (wyposażonych w 2 przetworniki 18-calowe), dwóch pasywnych Thunder-KS4P I oraz ośmiu modułów szerokopasmowych Kayman-KY102, wyposażonych w 4-calowe przetworniki,
  • Pinnacle-KR802 II, czyli po jednym subwooferze Thunder-KS4 I i Thunder-KS4P I, a także 4 moduły Kayman-KY102,
  • Pinnacle-KR404 II, składający się z dwóch aktywnych subwooferów Thunder-KS3 I i dwóch pasywnych Thunder-KS3P I oraz ośmiu modułów szerokopasmowych Python-KP102, z przetwornikami 3,15 cala,
  • Pinnacle-KR402 II, uproszczonej wersji powyższego, z pojedynczymi subwooferami i czterema modułami Python-KP102,
  • Pinnacle-KR204 II, zawierający po dwa aktywne subwoofery Thunder-KS2 I i pasywne Thunder-KS2P I, a także moduły szerokopasmowe Kobra-KK102 I z 2-calowymi przetwornikami,
  • Pinnacle-KR202 II, który ma po jednym z wyżej wymienionych subwooferów i cztery moduły Kobra-KK102 I,
  • Pinnacle KR102, będący połączeniem subwooferów Thunder-KS1 I i Thunder-KS1P I z modułami Kobra-KK102 I.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z oficjalnym dystrybutorem marki K-array na terenie Polski – firmą Pawlaki Pro Audio, która dysponuje systemem demonstracyjnym.