Firma Austrian Audio poszerzyła swoją ofertę o dwa nowe mikrofony. Pojemnościowy OC707 i dynamiczny OD505 to ręczne mikrofony wokalne przeznaczone do występów na żywo. Oba modele wykorzystują specjalną technologię “Open Acoustics”, która umożliwia dotarcie dźwięku do kapsuły niemal całkowicie bez przeszkód ze wszystkich stron. Punkty styku pomiędzy zamontowaną kapsułą a obudową są zredukowane do minimum, co pozwala na uzyskanie otwartego i naturalnego brzmienia bez żadnych podbarwień.

OC707 to wytrzymały mikrofon wokalny z odlewanym korpusem wyposażony w małomembranową kapsułę pojemnościową z charakterystyką częstotliwościową zoptymalizowaną dla ludzkiego głosu. Kapsuła OC707 jest wykonywana ręcznie w zakładach Austrian Audio w Wiedniu. Połączenie niskiego szumu własnego (19 dB SPL) i wysokiego poziomu ciśnienia akustycznego (150 dB SPL) skutkuje imponującym zakresem dynamiki. OC707 to mikrofon wokalny, który posiada wszystkie ważne cechy mikrofonu studyjnego, ale bez trudu może wytrzymać trudy codziennego użytku scenicznego.

OD505 jest z kolei aktywnym mikrofonem dynamicznym, który łączy w sobie zalety dynamicznego mikrofonu scenicznego z brzmieniowymi udoskonaleniami mikrofonu pojemnościowego. Dzięki najnowocześniejszej konstrukcji podwójnej kapsuły, w której dolna kapsuła jest odwrócona w fazie i pasywnie przełączana, ten znakomity mikrofon wokalny osiąga prawie taką samą czułość jak mikrofon pojemnościowy. W połączeniu z przełączalnym filtrem górnoprzepustowym i technologią Open-Acoustics, szumy pochodzące z przenoszenia, wstrząsów i dudnień scenicznych są skutecznie eliminowane.

Nowe mikrofony Austrian Audio wykorzystują specjalną technologię “Open Acoustics”, która umożliwia dotarcie dźwięku do kapsuły niemal całkowicie bez przeszkód ze wszystkich stron. Punkty styku pomiędzy zamontowaną kapsułą a obudową są zredukowane do minimum, co pozwala na uzyskanie otwartego i naturalnego brzmienia bez żadnych podbarwień. Redukcja powierzchni odbijających dźwięk w pobliżu kapsuły zapewnia, że źródło sygnału jest odtwarzane w sposób możliwie wolny od rezonansów, podczas gdy zaawansowane materiały i wyrafinowana mechanika jeszcze bardziej redukują niepożądane wibracje. Superkardioidalny (OD505) i kardioidalny (OC707) układ biegunowy z doskonałym odrzutem pozaosiowym wraz z przełomową konstrukcją zapewniają maksymalne tłumienie sprzężeń.

“Z dumą możemy powiedzieć, że OD505 i OC707 są “Made in Austria”, co gwarantuje światowej klasy jakość i zrównoważony rozwój” – powiedział Martin Seidl, CEO w Austrian Audio. “Podczas projektowania i produkcji są wykorzystywane tylko najwyższej jakości materiały i techniki, a testy przeprowadzane są w naszej własnej komorze bezechowej w zakładzie w Wiedniu”.